Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Nowe karty graficzne ATI i nVidia w cenie 600~1200 PLN
    

 

Nowe karty graficzne ATI i nVidia w cenie 600~1200 PLN


 Autor: Kris | Data: 04/10/03

Testy III: Splinter Cell, Moto GP2, X2

Splinter Cell

Ostatnia z gier, które już wcześniej wykorzystywałem do testów. Wyniki zbierane standardową procedurą zawartą w najnowszej poprawce gry. Aby ujednolicić efekty wszystkie karty działały jako "Class 1 hardware". Odpowiednie ustawienie wymusza się w pliku ini.

W tej grze R9600Pro czuje się jak ryba w wodzie. GF4Ti, R9500P i FX5600U notują niemal te same wyniki wyraźnie odstając jednak od lidera.

Moto GP2

Przedstawiciel nowej generacji "samochodówek" a w zasadzie "motocyklówek". Dopieszczona grafika, shadery dx8 (w tym realizacja filrowania przez vertex). Karty Radeon umożliwiały uruchomienie dodatkowego efektu, który je kosztuje ok. 15% framerate, ale za późno to zauważyłem i już nie chciałem powtarzać wszystkich testów. Proszę to jednak brać pod uwagę lub potraktować jako wyświetlanie lepszego obrazu. Wyniki zbierałem programem Fraps.

Zdecydowane prowadzenie R9600Pro i R9500Pro. Za nimi uplasował się GF4 pozostawiając w tyle nawet FX5600Ultra, który z kolei uzyskał niewielką przewagę nad najtańszym R9600. Stawkę zamyka FX5600.

X2 - The Threat

Podnosimy poprzeczkę. Kosmiczna symulacja X2 - The Threat pojawi się w sprzedaży dopiero w listopadzie (wcześniej będzie grywane demo). Na razie można jednak sprawdzić zachowanie kart dzięki testowi wykorzystującemu silnik 3D. Jest to nieźle wyglądająca gra Dx9, ale zrobiona bez konieczności użycia pixel shadera 2.0. Mamy natomiast niezły test Vertex Shadera oraz efektów Stencil Shadows (aby je wykorzystać to w stosunku do domyślnych ustawień włączyłem dodatkowo efekt cieni). Tryb FSAA 4x ustawiałem w sterowniku.

Po raz kolejny prowadzenie Radeonów. R9600Pro minimalnie przed R9500Pro. Warto również zwrócić uwagę, że nieźle wypada GF4. Tym razem jednak mam wrażenie, że obraz generuje słabszej jakości. Może zabrakło jakiegoś efektu. FX5600 jak zwykle na końcu. Przy włączonych cieniach demo powinno być wręcz pokazowym testem FX5900 z uwagi na realizację stencil shadow w jednym takcie zegara (technologia Ultra Shadow). Niestety nie dotyczy to kart FX5600, które odziedziczyły architekturę od pozbawionego tej funkcji układu FX5800.

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Nowe karty graficzne ATI i nVidia w cenie 600~1200 PLN
 
 » Wprowadzenie
 » Teoria
 » Karty: część I - Sapphire i Gainward
 » Karty: część II - SuperGrace i MSI
 » Karty: część III - Hercules, Leadtek i FIC
 » Platforma testowa
 » Testy I: Code Creatures, Chameleon, RightMark
 » Testy II: Serious Sam, Gun Metal 2, UT 2003
 » Testy III: Splinter Cell, Moto GP2, X2
 » Testy IV: Tomb Raider, Halo, FF XI
 » Sterowniki. Aquamark 3. ShaderMark 2.0
 » Podkręcanie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »