Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Conroe razy dwa: test Intel Core 2 Extreme QX6700
    

 

Conroe razy dwa: test Intel Core 2 Extreme QX6700


 Autor: Lancer | Data: 03/11/06

Podgrzewamy, podkręcamy

Wbrew pozorom nasz bohater, będący de facto podwójnym Conroe podkręcał się całkiem nieźle. Procesor bez podnoszenia napięcia (utrzymywało się ono w granicach ~1,27V pod obciążeniem) pracował stabilnie do 3,2GHz. Niestety dwa Conroe w jednym gnieździe to już niezła grzałka (na poziomie topowych modeli Pentium D) i zabawa w podnoszenie napięcia wymaga naprawdę wysokiej sprawności zestawu chłodzenia, najlepiej wodnego. Mi na takim układzie (WC) przy w miarę jeszcze niskim napięciu, bo ~1,4V udało się uzyskać stabilny zegar 3,45GHz.

Co do samej ciepłoty standardowo taktowanego procesora (pomiaru dokonałem wykorzystując tą samą metodę, jakiej użyłem przy okazji wcześniejszego testu procesora Core 2 Duo), to już patrząc od strony teoretycznej widzimy, że będzie gorąco. Ale czy aż tak bardzo?

Przy pełnym obciążeniu wszystkich rdzeni procesor było o 9 stopni cieplejszy do porównywalnego zegarowo Conroe. W spoczynku było to 3 stopnie więcej. Jak widać mimo teoretycznie gorszych warunków termicznych w porównaniu do użytego w teście Preslera (TDP 3,6GHz Pentium D to 95W, a Kensfielda aż 130W) nasz bohater rozgrzał testowy radiator zauważalnie mniej. Wyniki są co najmniej dobre jak na 582mln tranzystorów zgromadzonych pod wspólną pokrywką.









Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Conroe razy dwa: test Intel Core 2 Extreme QX6700
 
 » Uwaga na wstępie
 » Jak rosną rdzenie ?
 » Bohater
 » Wydajność
 » Czy Kensfield lubi drogę szybkiego ruchu?
 » Podgrzewamy, podkręcamy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »