Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Radeon 9000/9000 Pro
    

 

Radeon 9000/9000 Pro


 Autor: Kris | Data: 28/10/02

Rachunek

Spośród testowanych kart Radeon 9000/9000 Pro nie mam wątpliwości, że wszystkie zasługują na przyznanie znaków jakości, bo pomimo konkretnych większych lub mniejszych wad i zalet nie jestem w stanie żadnego z nich zdecydowanie odradzić z powodu nieakceptowanego poziomu jakości czy stabilności działania.

TwojePC - Jakość i dobra cena! X-Power: Radeon 9000 64MB TV-out DVI (Sapphire OEM)

Doskonała jakość za świetną cenę. Do tego komplet wyjść i możliwość pracy dwumonitorowej. Trudno będzie znaleźć lepszą propozycję w zakresie do 400 zł. Jedyną realną wadą jest brak przejściówki Composite.


TwojePC - Jakość! Super Cyclotron IX: Radeon 9000Pro 64MB TV-out DVI (SuperGrace Retail)

Największą wadą jest nieco słabszy obraz niż w pozostałych, testowanych R9000. Poza tym niezłe chłodzenie i wydajne pamięci. Karta nie powinna rozczarować nabywcę, choć mam wrażenie, że za tą cenę można znaleźć lepsze propozycje wśród wersji Pro.


TwojePC - Jakość! Mint: Radeon 9000Pro 64MB VIVO DVI (HIS OEM)

Gros wątpliwości budzi układ chłodzenia tym nie mniej robi to, co do niego należy. Podstawową zaletą karty jest oczywiście wejście wizyjne. Jeśli go nie potrzebujemy to nie widzę specjalnego sensu płacenia za niego. Oprócz tego do plusów można zaliczyć wydajne pamięci, dobrą jakość obrazu i kompletne wyposażenie. Minimalnie słabiej wypada jedynie wyjście telewizyjne.


Spośród tych trzech przetestowanych kart chciałbym szczególną uwagę zwrócić na X-Power Radeon 9000 (Sapphire OEM). Doskonały stosunek jakości do ceny. Świetna karta dla mniej zasobnych w gotówkę graczy lub tych użytkowników, którzy traktują gry bardziej pobłażliwie natomiast chcą za niewielką cenę zapewnić przyzwoity poziom obrazu gwarantujący pełne wykorzystanie zalet swojego monitora czy konfiguracji dualnych. Jak dla mnie jest to karta od której powinna zaczynać się każda budżetowa konfiguracja multimedialna. Mam nadzieję, że X-Power szerzej rozwinie współpracę z Sapphire Technology bo jest to aktualnie jeden z lepszych producentów kart z układami ATI.

Nie ukrywam, że nowe karty Radeon 9000 i Radeon 9000 Pro bardzo mi się spodobały. W przypadku tańszej wersji taktowanej 250/200MHz w zasadzie trudno znaleźć na rynku coś, co mogłoby być lepszą propozycją do 400 zł. Nieco więcej wątpliwości nasuwa analiza możliwości wersji Pro. Wprawdzie odpowiadający cenowo układ GF4MX460 jest moim zdaniem mniej interesującą propozycją, ale z kolei za ok. 550 zł można kupić dobrze podkręcające się wersje GF3Ti200 oraz wciąż jeszcze dostępne układy Radeon 8500LE. Wprawdzie w wielu przypadkach Radeon 9000 Pro nie ustępuje w wydajności swojemu poprzednikowi to jednak niektóre gry lepiej wykorzystają architekturę Radeona 8500. Przeznaczając wyższą kwotę pieniędzy osobiście raczej starałbym się kupić starszy układ ATI.

poprzednia strona (Deserek)    -   następna strona (Rachunek)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Radeon 9000/9000 Pro
 
 » Zgaga
 » Przepis na mielońca
 » Teoria smaku
 » Menu
 » X-Power: Radeon 9000 64MB TV-out DVI (Sapphire OEM)
 » Super Cyclotron IX: Radeon 9000Pro 64MB TV-out DVI (SuperGrace Retail)
 » Mint: Radeon 9000Pro 64MB VIVO DVI (HIS OEM)
 » Konsumpcja
 » Deserek
 » Rachunek
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

INTER-ES      INTER-ES

ABC Data Actebis      ABC Data Actebis

MINT      MINT

Multimedia Vision      Multimedia Vision