Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Radeon 9000/9000 Pro
    

 

Radeon 9000/9000 Pro


 Autor: Kris | Data: 28/10/02

Menu

W związku z łatwością wdrożenia produkcji Radeona 9000 oraz potencjalnym zyskiem płynącym z jego sprzedaży zaroiło się w cennikach. Oczywiście początek należy do "wiernych" przyjaciół ATI, którzy już wcześniej oferowali karty oparte na układach Radeon. Należy pamiętać, że mnogość nazw produktów, jakie można dostrzec na naszym rynku nie odpowiada ilości fabryk, w których zostały one wyprodukowane. Podstawową przyczyną jest nadawanie i promowanie nowych oznaczeń dla przepakowywanych kart OEM innych producentów. Kolejne zamieszanie powoduje niejednorodność nazewnictwa serwowana w cennikach przez rodzimych handlowców. Jeden produkt oznacza się określeniem producenta i inny poprzez wylansowaną przez niego markę. Typowe przykłady taki nazw to Atlantis (Sapphire) czy Excalibur (HIS) a spośród firm, które nie produkują własnych kart wymienić można Mint, X-Power, Club3D, ART, Procomp itd. Testując konkretny produkt staram się zawsze przyporządkować go do realnego producenta, bo hardware i jego walory użytkowe są niezmienne niezależnie od nazwy handlowej czy pudełka, które go zawiera. Choć sama karta jest oczywiście podstawą określenia klasy produktu to nie należy oczywiście pomijać firmy, która się pod nim podpisuje, bo ma to bezpośredni wpływ nie tylko na cenę, ale również szereg dodatkowych parametrów, do których można zaliczyć okres gwarancji, serwis, wyposażenie dodatkowe, oprogramowanie czy załączoną instrukcję.

W tym miejscu chciałbym polecić uwadze czytelnika artykuł, który w pewnym zakresie może stanowić bazę do zrozumienia niniejszego opracowania oraz zaoferować kilka istotnych uzupełnień w zakresie obejmującym wszystkie karty zbudowane na układach ATI. Chodzi o "Wojny Klonów", czyli porównanie znaczącej części dostępnych na rynku kart Radeon 8500.

Znajdziemy tam między innymi objaśnienia opisów, część zagadnień związanych ze sterownikami czy wyjściem telewizyjnym oraz metody testowe. Pora przejść do dokładniejszego opisu konkretnych zestawów Radeon 9000 i Radeon 9000 Pro.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Radeon 9000/9000 Pro
 
 » Zgaga
 » Przepis na mielońca
 » Teoria smaku
 » Menu
 » X-Power: Radeon 9000 64MB TV-out DVI (Sapphire OEM)
 » Super Cyclotron IX: Radeon 9000Pro 64MB TV-out DVI (SuperGrace Retail)
 » Mint: Radeon 9000Pro 64MB VIVO DVI (HIS OEM)
 » Konsumpcja
 » Deserek
 » Rachunek
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »