Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Test Razer Copperhead - szuranie bez trzymanki?
    

 

Test Razer Copperhead - szuranie bez trzymanki?


 Autor: Spieq | Data: 20/12/05

Podsumowanie

W kwestiach związanych z myszkami dla profesjonalnych graczy jestem jak bokser wagi koguciej - punktuję bez litości. Nie mamy tu do czynienia z produktem, który ma wypełnić tylko lukę obok klawiatury. To jeden z priorytetów dla progamera - bez doskonałej myszki ani rusz. Czy zatem Razer Copperhead jest myszką idealną? Z tekstu powyżej wynika, że tak nie jest. Myszka do tanich nie należy, wręcz przeciwnie - to najdroższa myszka przewodowa (różnie ceny się układają, ale zazwyczaj kosztuje parę złotych więcej od Logitecha G5) w cenie prawie 300zł (w jednym ze sklepów wysyłkowych widziałem ją za 239zł, warto korzystać z promocji świątecznych). Każdy gracz, który musi wydać tyle pieniążków, oczekuje produktu doskonałego w każdym milimetrze. To naturalny odruch.

Mam pewien dylemat. Są pewne wady, które są dla mnie szczególnie irytujące, ale wynikają one bardziej z wrodzonego malkontenctwa niż z obiektywnych przesłanek. Może być bowiem tak przecież, że zbyt lekki klik klawiszy głównych dla innych będzie wręcz rewelacją. Podobnie jest z wrażeniem rozczarowania na widok praktycznie tej samej obudowy z Diamondbacka. Chciałoby się zawyć: "Gdzie się podziali designerzy z tamtych laaat?", ale przecież dla wielu ta konstrukcja będzie zaletą (szczególnie dla miłośników poprzednich edycji Razera). Estetyczna kwestia oświetlenia Copperheada to też sprawa kontrowersyjna - dla mnie te wszystkie diody są elementem zbędnym i nierzadko irytująco-dekoncentrującym. Ale znowu podobna sytuacja - dla wielu miłośników świecidełek sprawa będzie jasna; oni to pokochają. A rolka i jej umiejscowienie? Każdy może inaczej trzymać dłoń na myszce, co pozwala sądzić, że nie będzie mieć problemów z dotarciem do scrolla. Pomijam fakt, że ktoś może mieć łapę skandynawskiego drwala i Copperhead wyda mu się wyjątkowym kurduplem. Stąd po prostu powyższych minusów nie zawarłem w tabelce podsumowującej. Wychodzi na to, że Copperhead ma niewiele wad? Być może, ale jej zestaw może "wzbogacić się" o nowe punkty karne w zależności od upodobań każdego gracza.

Pozostały więc w tabelce rzeczy faktycznie najbardziej zbliżone do jakichś obiektywnych kryteriów. Przede wszystkim takie, które przeczą nieco anatomii ludzkiej dłoni i źle wpływają na ergonomię pracy. Przyciski boczne i guma antypoślizgowa to błędy, które Razer popełnia notorycznie w każdym modelu, co dla mnie jest dużym zaskoczeniem. Akcentowanie faktu, że myszki Razera są tworzone przez graczy dla graczy brzmi tutaj jak skrobanie szkła scyzorykiem. Dla mnie rzeczy absolutnie nie do przyjęcia. Podobna sytuacja jest w przypadku niedopracowanych sterowników. Na dzisiaj jest to minus, pocieszający jest fakt, że oprogramowanie zawsze może ulec zmianom (na lepsze).

Wychodzi na to, że Copperhead myszką idealną nie jest, aczkolwiek jestem spokojny i cierpliwy. Czekam od wielu lat na coś, co rzuci mnie na "przysłowiowe" nadgarstki. Co więcej - konkretyzuję sobie w myślach, jak taka myszka mogłaby wyglądać. Podaję więc składniki:
  1. obudowa z MX300
  2. Materiały wykończeniowe, ich jakość i połączenie z Copperheada
  3. Technologia Copperheada
  4. Rolka z Copperheada
  5. Lekkość całości z G1
Wygląda na to, że dwa ostatnio wypuszczone na rynek modele konkurencyjnych myszek są dobrym tropem do osiągnięcia technologiczno-ergonomicznego szczytu. Do tych wyobrażeń być może dołączy arcyciekawa najnowsza mysz Microsoftu (na razie bez nazwisk, bez nazwisk), którą również chciałbym przetestować. Wracając do kuchni - kiepskim jestem "kucharzem", ale przepis mam. Ktoś chętny do jego sprawdzenia?


poprzednia strona (Copperhead a podkładki)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Razer Copperhead - szuranie bez trzymanki?
 
 » Wstępniak
 » Gabaryty myszki
 » Estetyka wykonania
 » Wygoda użytkowania
 » Sterowniki
 » Copperhead a podkładki
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

Multimedia Vision      Multimedia Vision