Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja myszki Razer Diamondback - kolejny atak!
    

 

Recenzja myszki Razer Diamondback - kolejny atak!


 Autor: DYD | Data: 22/10/04

Recenzja myszki Razer Diamondback - kolejny atak!Dziś na naszych łamach przedstawiamy opis najnowszego produktu firmy Razer - Diamondback, który aspiruje do lidera w dokładności i precyzji wśród myszek komputerowych. Jeszcze niedawno prezentowaliśmy recenzje modelu Viper tej firmy, a teraz na rynek wchodzi jego następca. Różnice i podobieństwa pomiędzy tymi modelami opiszę w niniejszym artykule. Podobnie jak jego poprzednik, tak i Diamondback ma znaleźć główne grono odbiorców wśród zaawansowanych graczy - czyli tam, gdzie konieczna jest wygoda oraz maksymalna czułość i precyzja układu optycznego w myszce. Nie przekreśla to jednak użytkowania tej myszki w innych zastosowaniach, gdyż jak wiadomo, urządzenie wskazujące wykorzystujemy praktycznie przy każdorazowej pracy z pecetem. Jak się spisał tym razem "gryzoń" firmy Razer, tego dowiecie się w tym artykule, zapraszam.

Pierwszy kontakt


Pudło (kliknij, aby powiększyć)

Do naszej redakcji przyszedł już finalny model myszki, w kartonowym pudełku - większym niż u poprzednika, z następującym wyposażeniem: mysz, instrukcja w języku polskim, eleganckie etui na myszkę oraz płytka CD ze sterownikami pod Windows 98SE/Me/2000/XP. Etui nazwane tutaj "LanPak" ma służyć zawodowym graczom, do wygodnego transportu myszki - może także się przydać użytkownikom mobilnym, którzy podróżują z notebookiem i chcą mieć dodatkowo zewnętrzną myszkę do dyspozycji. Spójrzmy na wyposażenie i jak prezentuje się nowy Razer.


Wyposażenie (kliknij, aby powiększyć)

  
Mysz Razer Diamondback (kliknij, aby powiększyć)

  
Mysz Razer Diamondback (kliknij, aby powiększyć)

Instrukcja w naszym języku osobom mniej doświadczonym w sprzęcie pomoże przy instalacji myszki oraz opisze podstawowe funkcje oprogramowania. Osoby choć troszkę obeznane w pececie w ogóle nie muszą do niej zaglądać.

Amerykańska firma Razer proponuje także skorzystanie z firmowego pada o nazwie w eXactMat. Ponoć współpraca myszki Diamondback z tym dwustronnym padem, ma maksymalnie "doprecyzować" działanie i poruszanie się kursora.

Nasz test wykonany został jednak na standardowych powierzchniach i padach, w tym także blatach sosnowego biurka oraz czarnej i białej powierzchni.

Z opakowania biją w nasze oczy hasła: "maksymalna precyzja myszki do grania", "5,8 Megapiksela na sekundę", "wyjątkowa lekkość", "7 programowalnych przycisków", "wygląd gorącej lawy (magmy)" oraz "16-bitowa transmisja" i "dokładność 1600 DPI". Jakie to ma znaczenie ? W dalszej części owe hasła po kolei omówię.

Tyle na temat pierwszego spojrzenia na pudło, pora przyjrzeć się bliżej naszej bohaterce.

poprzednia strona (Pierwszy kontakt)    -   następna strona (Prezencja myszki)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja myszki Razer Diamondback - kolejny atak!
 
 » Pierwszy kontakt
 » Prezencja myszki
 » A co kryje w środku nowy Razer ?
 » Podczas pracy i grania - testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »