Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
RECENZJE | Recenzja Dying Light - polski survival-horror
    

 

Recenzja Dying Light - polski survival-horror


 Autor: Przemysław Rel | Data: 13/02/15
     

Podsumowanie

Dying Light to gra ogromna. Duży jest nie tylko świat, ale i dostępne mozliwości. Świetnie zrealizowane poruszanie się, żywcem wyjęte z Mirror's Edge, dostęp do dużej ilości rozmaitej broni białej, duże możliwości craftingu pozwalające na modyfikacje broni i tworzenie dodatkowych zabawek w rodzaju koktajli Mołotowa, petard, flar i innych. Interesujące zadania poboczne, sprawiają, że bieganie z miejsca w miejsce nie jest pozbawione sensu, zaś główny wątek fabularny, choć nie przejdzie do historii jako wyjątkowo oryginalny, jest na tyle ciekawy, że chce się przechodzić grę dalej. Brak bardziej istotnych wpadek sprawia, że mamy do czynienia z hitem. Gdyby nie problemy techniczne dotyczące wydajności, szczególnie na konfiguracjach wyposażonych w sprzęt AMD, można mówić niemal o grze doskonałej.


Jemu chyba robi się niedobrze... (kliknij, aby powiększyć)

Bardzo ciekawie wygląda tryb wieloosobowy. W trybie kooperacji można zagrać z kilkoma znajomymi, przy czym w trybie Be The Zombie ktoś może wcielić się w agresywnego, polującego na ludzi zainfekowanego.

Dużym plusem Dying Light oraz samego Techlandu jest to, że postanowiono udostępnić w ciągu najbliższych dni narzędzi pozwalających na modyfikowanie gry oraz integrację ze Steam Workshop. To z pewnością zapewni dłuższe zainteresowanie grą i bardzo ciekawe jest, co będą w stanie z Dying Light zrobić fani.

Pierwsze modyfikacje już się pojawiają. Poza możliwością wyłączenia niektórych efektów graficznych (np. aberracji chromatycznej) można spróbować swoich sił z... bardziej agresywnymi umarlakami:


Żadna współczesna produkcja nie może obejść się bez dodatków DLC i nie inaczej jest z Dying Light. Zapowiedziano m.in. kilka paczek z nowymi przedmiotami i nowymi zadaniami, które dostępne będą w ramach karnetu Season Pass (o czym pisaliśmy tutaj), ale zadbano też o pozostałych graczy. W ciągu najbliższych kilku miesięcy ukazać ma się kilka darmowych uaktualnień dodających nową treść, a pierwszy w kolejności będzie tryb "Hard". Jak można się domyślać, będzie trudniej - nie tylko dzięki bardziej wymagającym przeciwnikom, ale też zmniejszonej liczbie zapasów, czy większemu naciskowi na pozostawanie w ukryciu. Dostaniemy też... nowe ubrania.

Gry nie polecamy jedynie osobom, które mają serdecznie dość tematu zombie oraz bardziej wrażliwym na widok miażdżonej butem czaszki ;)Ocena: 9/10

Cena: ok. 120 zł

PLUSY:
+ świetne połączenie parkouru i survivalu w świecie opanowanym przez zombie
+ projekt miasta
+ bardzo dobrze zrealizowana walka bronią białą
+ dużo ciekawych zadań pobocznych
+ czyżby ustrzeżono się poważniejszych bugów?
+ zmiana pory dnia wymusza inny sposób gry
+ tryb kooperacji i dodatek Be The Zombie

MINUSY
- polski dubbing
- wydajność wersji PC na niektórych konfiguracjach


poprzednia strona (Tyle zalet, a czy są jakieś wady?)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja Dying Light - polski survival-horror
 
 » Intro
 » Wrażenia
 » Tyle zalet, a czy są jakieś wady?
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »