Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja notebooków HP ProBook 5330m i 6460b
    

 

Recenzja notebooków HP ProBook 5330m i 6460b


 Autor: DYD | Data: 30/11/11

Dodatkowe oprogramowanie

HP ProtectTools to zestaw narzędzi zabezpieczających dane, dostęp, lub też całe partycje w notebooku. Po instalacji systemu wyświetli nam się okno z propozycją instalacji HP ProtectTools. Pierwszym krokiem będzie podanie hasła z systemu Windows (o ile takowe było ustawione, jeśli nie było, trzeba koniecznie nowe hasło ustawić). Następnie pokażą się propozycje pytań i odpowiedzi, na wypadek gdybyśmy utracili nasze hasło, nie jest to obligatoryjne. Kolejnym krokiem jest przypisanie własnego odcisku palca poprzez czytnik linii papilarnych. Instruktarzowe wideo w aplikacji pokazuje nam jak należy przeprowadzić ten proces - należy skorzystać z dwóch wybranych przez siebie palców.

  
HP ProtectTools (kliknij, aby powiększyć)

Ostatnim krokiem jest stworzenie obrazu własnego porteru, tu także służy nam wideo pomocnicze, należy spojrzeć kilkukrotnie w odpowiednie miejsce, wówczas system prawidłowo zapiszę naszą buzię :) Jeśli zależy nam na dodatkowym bezpieczeństwie, można jeszcze dodać dodatkowe zabezpieczenie w postaci numeru PIN, lub urządzenia Bluetooth. Po tym mamy już gotowy dostęp do narzędzi HP ProtectTools. W pakiecie znajdziemy:
  • Możliwość ustanowienia haseł do stron internetowych z wykorzystaniem czytnika linii papilarnych, rozpoznania twarzy lub tradycyjnego hasła.
  • Zabezpieczenia danych, katalogów, lub dysków poprzez funckje szyfrowanie.
  • Trwałego usunięcia plików poprzez funkcję File Sanitizer, bez możliwości odzyskania (przynajmniej w prosty sposób).
  • Zarządzanie kontaktami, certyfikatami oraz ich backup i migracja.
  • Aktywacja aplikacji Computrace, która przydatna jest w momencie kradzieży notebooka, jest ona dodatkowo płatna.
Można z poziomu opcji bezpieczeństwa wybrać moment na blokowanie dostępu do notebooka: przed ładowaniem systemu, wzmocnienie hasła systemu lub całkowicie zaszyfrować partycję. Producent mógłby także pomyśleć, o łatwym zabezpieczeniu wybranego katalogu z poziomu eksploratora. Czyli prawy przycisk myszy na wybranym katalogu i funkcja "zaszyfruj / zablokuj" poprzez hasło / czytnik linii papilarnych / rozpoznawanie twarzy. Takie szybkie zabezpieczenie wybranego katalogu na pewno przydało by się użytkownikom.

Z kolei Intel Management and Security to zestaw narzędzi do zdalnego zarządzania notebookiem w sieci (Intel AMT) oraz wbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa Intel Anti-Theft (Intel AT). Poprzez Intel AT można zdalnie korzystając z zaszyfrowanego SMSa i sieci 3G odblokować system, zdobyć informacje o lokalizacji (GPS), poinformować o kradzieży. Więcej u usłudze można poczytać na stronie Intela.

     
Intel Management and Security (kliknij, aby powiększyć)

Oprogramowanie HP Power Assisant służy do ustawiania planów zasilania. Oprócz typowych profili (wysoka wydajność, oszczędność energii, zbalansowany) jest także specjalny plan o nazwie HP Optimized. Z poziomu oprogramowania można łatwo zmienić parametry pracy komponentów notebooka na zasilaniu bateryjnym i po podłączeniu do prądu, wyłączyć bluetooth/wifi, a dla zaawansowanych użytkowników nie zabrakło dodatkowych ustawień. Jest także licznik aktualnego poboru mocy notebooka, możliwość planowania pracy notebooka względem zużycia energii, historia zużycia energii w określonym czasie oraz gromadzenie danych na temat zasilania.

  
HP Power Assisant (kliknij, aby powiększyć)

     
HP Power Assisant (kliknij, aby powiększyć)

Ostatnim oprogramowaniem, jest mały soft o nazwie HP Connection Manager, z którego to poziomu można szybko zarządzać połączeniami komunikacyjnymi notebooka (Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet).


HP Connection Manager









Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja notebooków HP ProBook 5330m i 6460b
 
 » Wygląd zewnętrzny
 » Dane ogólne i specyfikacja
 » Testy
 » BIOS: video przegląd funkcji
 » Dodatkowe oprogramowanie
 » Jakość dźwięku
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »