Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja notebooków HP ProBook 5330m i 6460b
    

 

Recenzja notebooków HP ProBook 5330m i 6460b


 Autor: DYD | Data: 30/11/11

Wnioski

Model HP ProBook 5330m to ciekawa konstrukcja zawierająca cechy zarówno modelu biznesowego, jak i laptopa do zastosowań prywatnych. Z kwestii biznesowych w tym modelu spory nacisk położono na bezpieczeństwo. Zabezpieczania poprzez czytnik linii papilarnych, obrys twarzy, tradycyjne hasła, trwałe usuwanie plików, a także zestaw narzędzi zabezpieczających notebooka przed i w trakcie kradzieży na pewno przydadzą się, jeśli zależy nam mocno na bezpieczeństwie danych. Dodatkowo mamy tutaj technologię vPro (dającą możliwość m.in. zdalnego zarządzania i monitoringu), zestaw oprogramowania HP do zarządzania energią i komunikacją notebooka.

Lekkość i elegancki design o płaskiej konstrukcji wykończony dobrej jakości materiałami to kolejna rzecz na plus dla tego modelu. Wygodna i cicha klawiatura dobrze spełnia swoje zadanie, a dodatkową przydatną cechą jest jej podświetlenie. Touchpad z kolei mógłby być trochę większy oraz wspierać rozpoznawanie gestów. Pozytywnie także zaskoczył dźwięk, który poprzez beats audio brzmi troszkę lepiej, zwłaszcza na słuchawkach. ProBooka 5330m należy także pochwalić za wysoką ogólną wydajność przy pracy, zaś do grania z uwagi na wbudowany niezbyt wydajny układ Intela, nadaje się tylko w podstawowych ustawieniach.

Przyczepić się można do trochę słabej jakości matrycy oraz niewielkich kątów widzenia w pionie. Podczas typowej pracy notebook jest względnie cichy, jednak przy mocniejszym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową potrafi wydobyć z siebie spory hałas. Brakuje także choćby jednego portu USB3.0. Bateria nie jest tak pojemna jak w modelu 6460b, także czas ładowania jest dłuższy. W trybie oszczędności energii da się obejrzeć cały film w H264, zaś przeglądać Internet można do około 4 godzin na jednym ładowaniu akumulatora.

Cena tego modelu na koniec 2011 roku wynosi około 2800zł i w swoim segmencie jest on wart zainteresowania, za co otrzymuje nasz znaczek TwojePC OK!.
TwojePC - OK!


Pora na kilka słów podsumowania o modelu HP ProBook 6460b. To już stricte biznesowy model, typowo korporacyjny sprzęt. Jego design nie jest już tak przyjemny i atrakcyjna dla oka i rąk jak poprzednik. Ciężki, gruby, toporny... jednak dzięki temu wytrzymały i wykonany z dobrej jakości materiałów. W kwestii zabezpieczeń, jest to prawie wszystko to samo, co w poprzednim modelu, a więc czytnik linii papilarnych, obrys twarzy, tradycyjne hasła, trwałe usuwanie plików, jednak model ten nie posiada technologii vPro.

ProBook 6460b wyróżnia się świetną baterią, która umożliwia realną prace z notebookiem do około 6 godz., a przeglądanie Internetu nawet do 7 godz. Akumulator szybko się ładuje do pełna, a w przypadku zapotrzebowania można dołączyć drugi akumulator, lub stację dokującą. Matryca w rozmiarze 14 cali ma podwyższoną rozdzielczość do 1600x900 pikseli, dzięki czemu zwiększa nam się obszar roboczy, kosztem mniejszej czcionki. Podobnie jak u poprzednika można przyczepić się na małych kątów widzenia w pionie oraz brakującego choćby jednego portu USB3.0. Notebook od modelu 5330m jest głośniejszy podczas typowej pracy, jednak przy maksymalnym obciążeniu jest trochę cichszy. Cena tego modelu na koniec 2011 roku wynosi około 3200zł.

poprzednia strona (Jakość dźwięku)    -   następna strona (Wnioski)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja notebooków HP ProBook 5330m i 6460b
 
 » Wygląd zewnętrzny
 » Dane ogólne i specyfikacja
 » Testy
 » BIOS: video przegląd funkcji
 » Dodatkowe oprogramowanie
 » Jakość dźwięku
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »