Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja i wideo-przegląd funkcji płyty Gigabyte GA-Z68XP-UD4
    

 

Recenzja i wideo-przegląd funkcji płyty Gigabyte GA-Z68XP-UD4


 Autor: DYD | Data: 15/07/11

Wnioski

Chipset Z68 nie niesie ze sobą jakieś wielkiej rewolucji, jest raczej małą ewolucją układów P67 i H67 wyodrębniając z nich najistotniejsze cechy. Z H67 otrzymaliśmy możliwość skorzystania z wbudowanego układu graficznego w procesor, który wraz z technologią Lucid Virtu, pozwala dynamicznie przełączać się pomiędzy grafiką zewnętrzną i zintegrowaną, co przekłada się na mniejsze zużycie energii oraz dodaje kolejny wyświetlacz możliwy do połączenia poprzez port HDMI. Dzięki temu od razu po kupnie płyty głównej możemy skorzystać z wbudowanej grafiki, której wydajność mimo iż bardzo podstawowa, umożliwia wstępną rozrywkę w grach 3D, daje wsparcie przy dekodowaniu i odtwarzaniu materiałów filmowych wysokiej rozdzielczości. Z kolei z chipsetu P67 pozostała duża podatność na overclocking, wiele zaawansowanych ustawień oraz możliwość rozbudowy o wydajne karty graficzne. Nowością jest m.in. technologia Intel Smart Response Technology, jednak wymaga ona odpowiednich komponentów i nie na każdym zestawie HDD+SDD będzie miała realny wpływ na wydajność.

Płyta główna GA-Z68XP-UD4 podczas testów i pracy sprawiła dobre wrażenie. Nie napotkaliśmy na żadnym etapie jakichś niedoróbek czy też istotnych problemów. Płyta zwraca nie siebie uwagę poprzez starannie i solidnie przygotowany design, zaś laminat typu "Ultra Durable 3 z podwójną ilością miedzi" oraz wydajne odprowadzanie ciepła z krytycznych obszarów płyty głównej takich jak okolice CPU sprawiły, że temperatura płyty nawet po podkręceniu nie przekraczała 40 °C. Mnogość aplikacji Gigabyte'a sprawia, że każdy powinien znaleźć coś ciekawego dla siebie. Z ciekawszych narzędzi warto wspomnieć o TouchBios, który umożliwia bardziej intuicyjną i przyjemniejszą dla oka zmianę ustawień parametrów w BIOSie. Standardowy BIOS Awarda z mnogością opcji pozostał dla fascynatów overclockingu. Dzięki CloudOC możemy zdalnie (także z poziome smartfona np. na Androidzie) zarządzań niektórymi ustawieniami płyty i komputera oraz monitorować temperatury pracy w czasie rzeczywistym. Znana aplikacja EasyTune6 ułatwi zagdanienia związane z O/C, a tym samym podkręcenie procesora z 3.4GHz do 4.2GHz odbędzie się przy pomocy jednego kliknięcia i co ważne, wszystko powinno działać stabilnie. Bardziej zaawansowani użytkownicy korzystając z dodatkowych opcji mogą z niej wycisnąć jeszcze więcej megaherców. Z kolei narzędzie EZ Smart Response ułatwi nam migracje z trybu IDE do RAID podczas uaktywniania akceleracji SSD (nie będzie wymaga dodatkowa reinstalacja systemu).

TwojePC - OK!

Gigabyte obecnie wycenia swoją płytę na około 690 zł (zależy od kursu złotego, który w ostatnich dniach szaleje...) i oferuje na nią 3 lata gwarancji.

· · · Sprawdź ceny płyt głównych w ofercie sklepu · · ·
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja i wideo-przegląd funkcji płyty Gigabyte GA-Z68XP-UD4
 
 » Chipset Intel Z68
 » Gigabyte GA-Z68XP-UD4
 » Video-przegląd funkcji i BIOSu
 » Grafika Intela: IGP DT GT2 1.3GHz+
 » Technologia SRT (Intel Smart Response Technology)
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

GIGABYTE Polska      GIGABYTE Polska

Intel Polska      Intel Polska