Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja Radeon HD 7970 - graficzne rewolucje (część 1 teoretyczna)
    

 

Recenzja Radeon HD 7970 - graficzne rewolucje (część 1 teoretyczna)


 Autor: Zbyszek | Data: 22/12/11

Eyefinity 2.0 oraz obsługa rozdzielczości 4K

Nowa architektura przynosi także nową generację technologii Eyefinity, pozwalającej na równoczesną obsługę wielu monitorów. Technologia ta po raz pierwszy pojawiła się w serii kart Radeon HD 5000 i szybko zyskała uznanie użytkowników. W przypadku serii Radeon HD 7000 mamy do czynienia z drugą generacją Eyefinity, która potrafi obsłużyć dowolną konfigurację monitorów z obszarem roboczym do 16000 x 16000 pikseli. Eyefinity 2.0 można również łączyć z funkcją AMD HD3D, tworząc w ten sposób konfiguracje Eyefinity 3D z trzema monitorami.

Oprócz tego wprowadzono kilka nowości czysto programowych, które powinny zostać udostępnione również w starszych kartach. M.in. umożliwiono łączenie monitorów o różnych wielkościach pracujących w różnych pozycjach oraz ulepszono narzędzie kompensacji szerokości ramek monitorów, które jest bardziej elastyczne i daje znacznie szersze możliwości dostosowywania ustawień. Pojawiła się również funkcja Task Bar Positioning umożliwiająca wyświetlanie części centralnej pulpitu na dowolnym z monitorów połączonych w Eyefinity, a nie tylko skrajnym lewym.

Kolejna ważna nowość techniczna Eyefinity 2.0 to możliwość równoczesnego przesyłu poprzez złącza DisplayPort więcej niż jednego strumienia audio. Dzięki temu korzystając z Eyfinity można nie tylko wyświetlać obraz na wielu monitorach jednocześnie, ale również prowadzić konferencje audio-wizualne z wieloma osobami jednocześnie.

Karty Radeon HD 7970 wnoszą również obsługę złącza HDMI 1.4a o częstotliwości 3GHz oraz ekranów o rozdzielczości 4K (4096x2304 pikseli)i Quad HD (3840x2160 pikseli). Są to jednocześnie pierwsze karty na rynku przystosowane do obsługi ekranów i multimediów o tak dużej rozdzielczości. Podobną funkcjonalność zamierza wkrótce wprowadzić również Intel w układach graficznych zintegrowanych z procesorami Ivy Bridge.

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja Radeon HD 7970 - graficzne rewolucje (część 1 teoretyczna)
 
 » Karty Radeon HD 7970 oraz układ graficzny Tahiti
 » Zupełnie nowa architektura
 » Teselacja, DirectX 11.1 oraz PCI-Express 3.0
 » Eyefinity 2.0 oraz obsługa rozdzielczości 4K
 » Ulepszenia Power Tune oraz technologia Zero Core Power
 » Steady Video 2.0 i kodowanie VCE
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »