Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | TEST: Router? Repeater? Nie, to N.Plug!
    

 

TEST: Router? Repeater? Nie, to N.Plug!


 Autor: Grzegorz Szwala (Greg) | Data: 15/03/12

Przygotowanie do działania i konfiguracja

N.Plug obsługuje trzy tryby działania:
  • Repeater - urządzenie odbiera i zarazem wysyła ten sam sygnał bezprzewodowy. Tryb używany jest to wzmocnienia istniejącego sygnału. Wskazany jest kiedy chcemy wyeliminować tzw. "martwe punkty" w naszej sieci.


  • Access Point - urządzenie przetwarza sygnał dostarczony kablem na sygnał bezprzewodowy.


  • Router - urządzenie realizuje standardowe zadania związane z routingiem i ruchem sieciowym. W tym trybie możemy podłączyć do N.Pluga modem 3G lub ADSL.
Warto wspomnieć, że wybierając opcje repeatera możemy przejść w tryb klienta, działającego jak karta bezprzewodowa oraz routera z dostępnymi interfejsami przewodowymi (WAN/LAN i LAN2).

Pierwsza konfiguracja urządzenia może odbywać się w sposób bezprzewodowy (repeater) oraz przewodowy (access point, router). W drugim przypadku musimy nadać naszej karcie sieciowej adres IP w tej samej masce podsieci (np: 192.168.1.10) a następnie zalogować się w panelu administracyjnym. Bezprzewodowa konfiguracja możliwa jest tylko gdy urządzenie od którego pobieramy sygnał obsługuje funkcje WPS. Wystarczy wtedy nacisnąć dedykowany przycisk routera a następnie N.Pluga (5s) - obie sieci zostają ze sobą powiązane. Jeśli nasz sprzęt go nie obsługuje, pozostaje nam jedynie konfiguracja ręczna; podajemy SSID naszej sieci oraz hasło.

W razie ewentualnych problemów zajrzeć możemy do obszernie napisanej instrukcji obsługi w języku angielskim, dołączonej na płycie CD. Jest też i polski akcent - niewielka broszura informacyjna w 13 językach, w tym w polskim. Ta niewielka pomoc musi nam wystarczyć, bowiem panel administracyjny nie doczekał się spolszczenia.


N.Plug gotowy do pracy... (kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Router? Repeater? Nie, to N.Plug!
 
 » Wygląd i specyfikacja techniczna
 » Przygotowanie do działania i konfiguracja
 » Panel Administracyjny
 » Metodologia testów
 » Wyniki testów
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »