Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | TEST: Router? Repeater? Nie, to N.Plug!
    

 

TEST: Router? Repeater? Nie, to N.Plug!


 Autor: Grzegorz Szwala (Greg) | Data: 15/03/12

Wyniki testów

Testy trybu router

Na początek trochę teorii; przepływ danych w protokole TCP.

Rezultaty dla odległości 1-5 m są niemal identyczne. Wraz ze wzrostem odległości, prędkości transferów drastycznie spadają. Zobaczmy czy w praktyce powyższy "układ sił" zostanie utrzymany.

Jak widać, N.Plug doskonale radzi sobie z przesyłaniem danych na krótkich dystansach. Kiedy jednak pojawia się przeszkoda w postaci ściany, transfery spadają o około połowę. Trzeba jednak zauważyć, że w segmencie urządzeń z radiem 150 Mbps to bardzo dobry wynik. W przypadku większych odległości możemy zapomnieć o wysokich transferach. Mimo wszystko, 1,7MB/s wystarczy nam do komfortowego przeglądania Internetu i stabilnego połączenia sieciowego.

Testy trybu access point

Test przy udziale protokołu TCP wypadł pomyślnie. Wyniki są odrobinę lepsze niż w przypadku trybu router.

W testach czysto praktycznych AP spisuje się jeszcze lepiej. Najlepiej widać to przy próbie na odległość 12 metrów, w końcu urządzenie pracujące jako AP nie jest obarczone dużą ilością zadań. Co ważne potwierdziły się dobre predyspozycje N.Pluga w wysyłaniu plików na krótkich dystansach. W obu trybach upload jest lepszy od downloadu.

Testy trybu repeater

Sprawdźmy najpierw na co stać N.Pluga w bardzo dobrych warunkach.

Jeden wykres daje nam całkowity obraz sytuacji. 4 MB/s to wszystko na co możemy liczyć. Trzeba się dobrze zastanowić, jeśli planujemy instalacje urządzenia w trybie repeater, bowiem wiele zależeć będzie od dobrej lokalizacji obu urządzeń. Jeśli sygnał dostarczany do N.Pluga będzie słaby, nie uzyskamy wysokich prędkości transferów.

W nawiasach przedstawiono przybliżoną odległość od komputera klienta do głównego routera. N.Plug nie zawodzi i notuje bardzo przyzwoite wyniki. W próbie 12 metrów komputer testowy trafił do najbardziej niedostępnego miejsca w całym domu - piwnicy (1.5 piętra niżej w stosunku do N.Pluga). Już sam fakt wykrycia sieci jest zadowalający, transfery to w tym wypadku sprawa drugorzędna. Warto dodać, że na poziomie parteru osiągniemy transfery rzędu 1.5-2,5 MB/s.

Na koniec warto powiedzieć kilka słów o zasięgu urządzenia. Po dłuższych obserwacjach można dojść do wniosku, że sygnał N.Pluga bardzo dobrze rozchodzi się na otwartych przestrzeniach. Nie będzie więc najmniejszych problemów z złapaniem zasięgu na zewnątrz. Korzystajmy również z możliwości jakie daje antena dookólna. Dobre jej nakierowanie może naprawdę wiele zdziałać.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Router? Repeater? Nie, to N.Plug!
 
 » Wygląd i specyfikacja techniczna
 » Przygotowanie do działania i konfiguracja
 » Panel Administracyjny
 » Metodologia testów
 » Wyniki testów
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »