Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Recenzja Dune HD TV-303D odtwarzacza z 3D i Wi-Fi
    

 

Recenzja Dune HD TV-303D odtwarzacza z 3D i Wi-Fi


 Autor: DYD | Data: 21/06/13

Recenzja Dune HD TV-303D odtwarzacza z 3D i Wi-FiDziś bohaterem testu będzie mimo niewielkich gabarytów dość potężny player wszelkiej maści plików multimedialnych, w tym także ze wsparciem 3D. Mowa o odtwarzaczu Dune HD TV-303D, który posiada wspomniane wcześniej 3D, a także wbudowane Wi-Fi i sieć Gigabitową, funkcje NAS-a i miejsce na 2.5 calowy dysk wewnętrzny SATA. Sprawdzimy jak Dune HD TV-303D radzi sobie z obsługą materiału wysokiej jakości 1080p 60fps, Blu-ray ISO i nie tylko, a także z materiałem 3D. Sprawdzimy również pobór mocy i właściwości użytkowe tego małego, czarnego, niepozornego pudełeczka, zapraszam.
     

Wstęp i specyfikacja

Dość młoda firma Dune specjalizująca się głównie w produkcji rozbudowanych i wyższej klasy odtwarzaczy multimedialnych od pewnego czasu oferuje swoje produkty na polskim rynku. Główna siedziba firmy znajduje się na Tajwanie, tam też są wytwarzane urządzenia Dune, jednak zespoły inżynierów są zlokalizowane głównie w Moskwie i Kijowie. Firma stara się, aby ich produkty posiadały pewną wartość dodaną, której nie oferują tańsze rozwiązania konkurencji lub odtwarzacze wbudowane w telewizory. W przypadku Dune są to m.in. takie funkcje jak wsparcie dla materiałów wideo 3D, szybki procesor sprawnie obsługujący multimedia, wbudowane Wi-Fi i możliwości dodatkowej rozbudowy np. o odbiornik telewizyjny DVB-T.

Model HD TV-303D to pierwszy z serii oferującej wsparcie dla materiałów 3D player firmy Dune. Zaprezentowany został pod koniec 2012 roku i jest w pełni pasywnym odtwarzaczem zbudowanym w oparciu o chip SMP8672 firmy Sigma. Układ ten przeznaczony jest do produkcji media-playerów klasy premium oferujący odpowiednią wydajność dla wysokiej jakości materiałów HD. Chip SMP8672 wspiera pamięć DDR3, której w przypadku Dune HD TV-303D mamy 512MB, dekodowanie H.264 1080p60, wsparcie dwóch DSP oraz obsługę wideo 3D.

Dune HD TV-303D to usprawniona i ulepszona wersja wcześniejszego modelu TV-301. Player wyposażony został w port HDMI w wersji 1.4 dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie treści 3D w różnych formatach, w tym MVC (Multiview Video Coding), SbS (Side by Side) oraz TaB (Top and Bottom). Odtwarzacz wedle zapowiedzi producenta bez problemu radzi sobie z plikami wideo w jakości Full HD o wskaźniku bitrate większym niż 50 Mbit/s, z 60fps, a także z bezstratnymi formatami audio, takimi jak FLAC. Sprawdzimy jak radzi sobie m.in. z materiałem Blu-ray, 3D MKV a także 4k.

Odtwarzacz posiada kieszeń z funkcją hot-swap, dzięki czemu użytkownik może wymieniać 2,5 calowe dyski SATA nawet podczas pracy urządzenia. Nagrywać dane można z pamięci USB, sieci, lub poprzez kabel USB3.0 łącząc się z komputerem (poprzez port USB 3.0 Slave). Na bocznym panelu odtwarzacza znajduje się czytnik kart pamięci SD/SDHC, a dwa porty USB 2.0 pozwalają na podłączenie pamięci przenośnych oraz innych urządzeń magazynujących. Dune HD TV-303D wyposażony jest także w złącze Gigabit Ethernet oraz WiFi w standardzie b/g/n, dlatego urządzenie może odtwarzać pliki bezpośrednio z sieci lokalnej, jak również pełnić funkcję NAS z dostępem przez protokoły UPnP, SMB i NFS. Oprogramowanie odtwarzacza pozwala na oglądanie telewizji (IPTV, OTT, VOD) i słuchanie radia przez Internet. Umożliwia także korzystanie z naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (opcjonalnie), przeglądanie stron internetowych, korzystanie z serwisów, społecznościowych takich jak Facebook oraz Twitter i pozwala na obsługę biblioteki multimediów z poziomu urządzenia wyposażonego w system Android.

Specyfikacja techniczna Dune HD TV-303D
 • Procesor: Sigma Designs 8672/8673. Pamięć RAM: 512MB DDR3. Pamięć Flash: 256 MB.
 • Odtwarza pliki z sieci lokalnej, komputera lub NAS (UPnP, SMB, NFS, HTTP)
 • Złącza: 2 złącza USB2.0 (1 na tylnym panelu, 1 z boku), Gigabit Ethernet, HDMI 1.4a, wyjścia kompozytowe i komponent, optyczne wyjście audio, USB 3.0 slave, port IR Extender, slot na karty SD/SDHC.
 • Obsługiwane formaty wideo: MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, BDMV, DVD-ISO, VIDEO_TS
 • Wsparcie materiałów 3D zapisanych jako: MVC, Side-by-side, Top/Bottom
 • Obsługa Video 1080p: 50fps, 60fps, 23.976p, 24p, PAL, NTSC
 • Napisy: SRT (zewnętrzne), SUB (MicroDVD) (zewnętrzne), text (MKV), SSA/ASS (MKV, zewnętrzne), VobSub (MP4, MKV, zewnętrzne SUB/IDX), PGS (Blu-ray, TS, MKV)
 • Sprzętowe wsparcie 3D: OpenGL support
 • Obsługiwane formaty audio: MP3, MPA, M4A, WMA, FLAC, APE (Monkey’s Audio), WV Pack, Ogg/Vorbis, WAV, AC3, AAC
 • Obsługiwane pliki graficzne: JPG, BMP, GIF, PNG
 • Przeglądarka internatowa: Opera, WebKit
 • Wymiary: 16 cm x 11,5 cm x 3,6 cm
 • Cena: 729 zł

poprzednia strona (Wstęp i specyfikacja)    -   następna strona (Dune HD TV-303D wyposażenie i wygląd)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja Dune HD TV-303D odtwarzacza z 3D i Wi-Fi
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Dune HD TV-303D wyposażenie i wygląd
 » Odtwarzacz w działaniu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »