Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja zestawu Edifier 5.1 C6XD z wejściem optycznym, FM i USB/SD
    

 

Recenzja zestawu Edifier 5.1 C6XD z wejściem optycznym, FM i USB/SD


 Autor: DYD | Data: 27/03/13

Recenzja zestawu Edifier 5.1 C6XD z wejściem optycznym, FM i USB/SDPo raz kolejny spotykamy się na naszych łamach z marką Edifier i zestawem głośnikowym typu 5.1 mieszczącym się w dość wysokim segmencie cenowym (powyżej 1000zł). Tym razem mamy do czynienia z modelem wykorzystującym sześć kanałów audio i wyposażonym wreszcie w wejście optyczne. Oprócz tego istotnego złącza zestaw C6XD cechuje się także dodatkowymi funkcjami w postaci choćby portu USB i kart flash SD, czy też wbudowanym tunerem radiowym FM. Jak wypada i sprawuje się wielokanałowy sprzęt Edifier C6XD podczas multimedialnych odsłuchów, to sprawdzimy w niniejszej recenzji. Zapraszam.

Dane techniczne i wyposażenie

Na początek warto prześledzić co producent podaje w swojej tabeli specyfikacyjnej przy modelu C6XD należącym do serii produktów Edifier Multimedia – dodajmy dla porządku, że są jeszcze dwie serie: Studio (sprzęt do zastosowań profesjonalnych, studyjnych) oraz Image (rozwiązania w których nacisk położono na styl i design). W tabeli przyrównaliśmy testowany zestaw z wcześniej recenzowanym modelem Edifier S550, któremu praktycznie do pełni szczęścia brakowało właśnie wejścia optycznego. Wspomniany S550 jest od bohatera naszego testu około 40% droższy i w skrócie przypominając wrażenia z wcześniejszej recenzji zachwycał potężnym i dostojnym głośnikiem niskotonowym oraz całkiem sprawnymi satelitkami. Wracając jednak do naszego C6XD, zestaw może się poszczycić całkowitą mocą 80W, która rozkłada się na sześć poszczególnych kanałów. Uwagę zwraca duża ilość wejść audio, począwszy od najważniejszego w postaci optycznego złącza Toslink, po dwa 3.5mm, a także analogowe 5.1 RCA. Dodatkowo mamy funkcje radia FM, port USB do którego można podpiąć pamięć pendrive z MP3 lub WMA oraz slot na karty SD również do odgrywania plików cyfrowych bezpośrednio z zestawu, bez użycia komputera. Analizując tabelę, producent nie podał pasma przenoszenia, nigdzie nie udało nam się doszukać tych danych.


Specyfikacja techniczna, dla porównania dodaliśmy specyfikację starszego i mocniejszego brata S550, do którego będziemy się odnosić w recenzji

Przyjrzyjmy się teraz temu, co producent oferuje w wyposażeniu swojego zestawu 5.1. Oczywiście jak na rasowy zestaw wielokanałowy przystało musi być sześć kolumn. Mamy więc cztery głośniki satelitarne o tej samej wielkości, jeden poziomy głośnik centralny oraz subwoofer. Całą szóstką steruje zewnętrzny, dość duży wzmacniacz o konstrukcji pionowej, wyposażony w podświetlany na niebiesko wyświetlacz LCD. Nie zabrakło bezprzewodowego pilota, który z uwagi na dość wiele funkcji oferowanych przez zestaw, ma sporą liczbę przycisków i nieco większy rozmiar, choćby od pilota z modelu S550. Z głównych elementów to było by na tyle, ale w zestawie mamy jeszcze komplet okablowania. Kable głośnikowe, którymi łączymy poszczególne kolumny ze wzmacniaczem są fabrycznie zamontowane w każdym z głośników. Z dodatkowych przewodów, jest przede wszystkim kabel optyczny o długości 150cm (wrażliwe końcówki zostały zabezpieczone nakładkami), a także 300cm kabel antenowy FM do tunera radiowego. Do podłączenia zestawu 5.1 mamy trzy oznaczone kolorami kable (o długości 170cm) do podłączenia głośników przednich (i subwoofera), tylnych i centralnego. Jest też kabel audio (też 170 cm) z końcówkami 3.5mm po obydwu stronach, do podłączenia np. smartfona, tabletu, mp3 playera czy notebooka. Wyposażenie kończy instrukcja, także w języku polskim.


Opakowanie z Edifier 5.1 C6XD (kliknij, aby powiększyć)

  
Kable RCA 5.1 i 3.5mm (kliknij, aby powiększyć)

     
Pilot, kabel optyczny i instrukcje (kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Dane techniczne i wyposażenie)    -   następna strona (C6XD krok po kroku)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja zestawu Edifier 5.1 C6XD z wejściem optycznym, FM i USB/SD
 
 » Dane techniczne i wyposażenie
 » C6XD krok po kroku
 » Odsłuch
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »