Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja zestawu Edifier 5.1 C6XD z wejściem optycznym, FM i USB/SD
    

 

Recenzja zestawu Edifier 5.1 C6XD z wejściem optycznym, FM i USB/SD


 Autor: DYD | Data: 27/03/13

Podsumowanie

Pora na kilka zdań podsumowujących nowy zestaw Edifier C6XD. Warto pochwalić ten model za sporą funkcjonalność zestawu, w skład którego wchodzi duża ilość złączy audio, a także dodatkowe funkcje specjalne. Połączenie optyczne umożliwi czysty, bez zniekształceń i zakłóceń przekaz cyfrowy, za pomocą fal świetlnych, co czyni go odpornym na zakłócenia zewnętrzne. Dodatkowo możemy podpiąć drugie urządzenie (np. konsolę) w standardzie 5.1 (lub 2.1) a także dwa inne urządzenia typu notebook, player czy smartfon. Jeśli tego mało, można skorzystać z bezpośredniego odtwarzania plików MP3 i WMA (przydały by się jeszcze FLAC) podpiętych do zestawu przez pamięć USB lub kartę SD. Kiedy już wysłuchamy i obejrzymy wszystko co mamy we własnej bibliotece, możemy także skorzystać z wbudowanego tunera FM i posłuchać swoich ulubionych stacji radiowych. Można było pokusić się o dodanie opcji nagrywania z radia FM na USB/SD. Ogólnie jest w czym wybierać.

Jakość wykonania C6XD jest poprawna i żaden element zestawu nie razi tandetą. Nie jest to bardzo wysoka półka, jednak zestaw może mieć swój urok, o ile design przypadnie nam do gustu. Z uwagi na swoje gabaryty nie zajmuje dużo miejsca, pamiętać należy jedynie o wzmacniaczu, który w porównaniu do kolumn satelitarnych jest dość spory. Można jednak ustawić go w dowolnym miejscu, bo do sterowania w pełni posłuży nam funkcjonalny bezprzewodowy pilot. Wzmacniacz cechuje się również ładnym wyglądem, posiada bardzo wygodne swobodne pokrętło głośności i nienachalne podświetlanie. Choć przydała by się funkcja pełnego wyłączone podświetlania, zwłaszcza niebieskiego LCD, który jedynie wygasa, a nie ma opcji jego całkowitego wyłączenia. W kwestii kolumn satelitarnych, jak ktoś lubi popatrzeć sobie na głośniki, to tutaj jedynie ma okazje zaobserwować tweetery, średniotonowce są niestety ukryte i bez fizycznego rozwalenia przednich osłon nie ma do nich dostępu. Zabrakło również otworów na opcjonalne zawieszenie kolumn satelitarnych i głośnika centralnego.

Moc dźwięku nie dorównuje takim zestawom jako choćby droższy o 500zł model S550 Edifiera, co może wydać się oczywiste z uwagi ogromne różnice w mocy tych zestawów. 80W oferowanych przez C6XD daje całkiem przyjemny przekaz dźwiękowy, do pewnego stopnia dobrej jakości, jednak ma swoje ograniczenia których nie przeskoczy. Przy dochodzeniu do maksimum zaczynają się zniekształcenia dźwiękowe, więc nie możemy liczyć na bardzo dynamiczny i wyrazisty dźwięk przy dużej mocy. Jednak poprzez połączenie optyczne lub połączenia 5.1 z dobrej jakości źródłem, możemy otrzymać całkiem przyjemne doznania, o ile nie będziemy oczekiwać zbyt wiele. Na plus zasługują bardzo znikome szumy własne, a przy podłączeniu kablem optycznym lub odsłuchu bezpośrednio z zestawu wręcz ich brak. Zestaw zyskuje na sporej uniwersalności, możliwych wielu połączeń różnego rodzaju sprzętu, dodatkowych funkcjach, ciekawym designie, trochę zaś traci na jakości dźwięku, który przy sprzęcie w okolicy 1000zł powinien pracować czysto w pełni swojej mocy. Tu trochę niestety zabrakło.


poprzednia strona (Odsłuch)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja zestawu Edifier 5.1 C6XD z wejściem optycznym, FM i USB/SD
 
 » Dane techniczne i wyposażenie
 » C6XD krok po kroku
 » Odsłuch
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

Sinus Sp. z o.o. (oficjalna i wyłączna dystrybucja firmy Edifier na Polskę)      Sinus Sp. z o.o. (oficjalna i wyłączna dystrybucja firmy Edifier na Polskę)