Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | W poszukiwaniu postępu - recenzja Microsoft Comfort Mouse 3000 i 6000
    

 

W poszukiwaniu postępu - recenzja Microsoft Comfort Mouse 3000 i 6000


 Autor: NimnuL | Data: 20/04/12

W poszukiwaniu postępu - recenzja Microsoft Comfort Mouse 3000 i 6000Definicję tego słowa z łatwością odnajdziemy w słowniku. Będzie to opis popełniony przez językoznawców. Rzeczywistość i marketing rządzą się jednak własnymi prawami, często próbując nam wmówić, że to, z czym mamy właśnie do czynienia jest kwintesencją postępu, ubraną w rewolucję technologiczną. Nie tym razem jednak. Microsoft zdaje się być opanowany, szczery i nie mydli nam oczu krzykliwymi hasłami posypanymi błyszczącym glitterem. W kolejnych rozdziałach przedstawię Wam, drodzy czytelnicy nowe myszki noszące na grzbietach logo Microsoft: Comfort Mouse 3000 oraz 6000. Zapraszam.

Krótko i na temat

Na początek trochę wartości liczbowych. Oba modele są przewodowe z zaszytą w środku technologią Blue Track. Układ optyczny zainstalowany pod brzuchem myszek jest ten sam, jak ten w już omawianych u nas innych modelach i charakteryzuje się rozdzielczością 1000dpi, prędkością próbkowania obrazu wynoszącą 8000fps oraz zdolnością śledzenia powierzchni z prędkością do 72 cali/s. Osoby pragnące zgłębić nieco temat BlueTrack odsyłam do strony producenta.

Blue Track nie jest aktualnie nowością, bo pierwsze modele wyposażone w ten czujnik ujrzały światło dzienne we wrześniu 2008 roku. Ujmując jednak temat w kilku słowach: jest to rozwiązanie oparte na optyce, będące rozwinięciem technologii optycznej sprzed czasów laserowych myszek. Dorzucono tutaj niebieskie oświetlenie powierzchni pod myszką oraz szerokokątną soczewkę. Ma to zapewnić prawidłowe działanie myszki na niemal każdej nawierzchni z wyłączeniem tych przeźroczystych i refleksyjnych.

Jest to sprawdzone rozwiązanie i jak dotąd nas nie zawiodło.

poprzednia strona (Krótko i na temat)    -   następna strona (Błysk w oku)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: W poszukiwaniu postępu - recenzja Microsoft Comfort Mouse 3000 i 6000
 
 » Krótko i na temat
 » Błysk w oku
 » Ence pence, w której ręce?
 » To nie koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »