Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
RECENZJE | Test Scythe Kama Panel 3.1 USB3.0 i slot na 2.5'' HDD
    

 

Test Scythe Kama Panel 3.1 USB3.0 i slot na 2.5'' HDD


 Autor: DYD | Data: 24/05/13

Testy

Transfery

Na początek sprawdzimy transfery przez USB3.0 - czy podłączane urządzenia USB przez panel nie działają wolniej od podłączanych do portu umieszczonego bezpośrednio w płycie głównej. Do testów użyliśmy Crystal Disk Mark 3.0.2 oraz wykonaliśmy testy kopiowania. W tym celu na pierwszy ogień poszedł bardzo szybki pendrive SanDisk Extreme 64GB. Wynik odczytu|zapisu uzyskany na Scythe Kama Panel 3.1 był taki sam jak bezpośrednio z płyty głównej: 260 | 205 MB/s, to samo potwierdziły rzeczywiste testy kopiowania. Przy podłączeniu przenośnego dysku HDD 2.5 cala Hitachi 1TB USB3.0 również wyniki były takie same (105 | 102 MB/s). Nie ma więc obawy na pogorszenie transferów przy użyciu Scythe Kama Panel 3.1.

Kolejny test to sprawdzenie pracy dysku HDD i SSD w specjalnym slocie. Oba dyski wykrywane były w systemie prawidłowo, nie było żadnych problemów z ich odczytem i zapisem. Wyniki uzyskane na SSD (model Kingston SSDNow 100 V+) wynosiły (215 | 155 MB/s), tyle samo co po wpięciu go bezpośrednio w port SATA na płycie. Również nie ma obawy w kwestii pogorszenia transferów przy użyciu panelu.

Transfery

Kontrola obrotów wentylatorów działa poprawnie. Do testów użyliśmy wentylatora Thermalright TY-141 (140mm). Najniższe uzyskane obroty wynosiły ~600rpm, poniżej wentylator zaczynał pracować coraz wolniej, aż do włączenia alarmu o błędnej pracy chłodzenia. Wentylator wpięty w panel nie może pracować z niższym napięciem niż 3,7 V (±10%). Oczywiście nie dotyczy to kwestii, kiedy przekręcimy potencjometr całkowicie na minimum i wentylator się wyłączy. Najwyższe obroty uzyskane na panelu Scythe i chłodzeniu TY-141 wyniosły ~1380 rpm. Zarówno włączenie wentylatora jak i wyłączenie jest niemal natychmiastowe, reakcja z potencjometru jest bardzo szybka.

Wideo prezentacja

Na koniec zapraszam na krótkie wideo z pokazu działania panelu Kama Panel 3.1, pokażemy jak "na gorąco" można zamontować dysk SSD i jak pracuje kontroler obrotów wentylatorów.

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Scythe Kama Panel 3.1 USB3.0 i slot na 2.5'' HDD
 
 » Specyfikacja i opis
 » Testy
 » Finał
 » Aktualizacja: test karty flash (SanDisk Extreme Pro) pod USB3.0
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »