Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja zasilacza RaptoxX RT-850 EBAD: mocny drapieżnik
    

 

Recenzja zasilacza RaptoxX RT-850 EBAD: mocny drapieżnik


 Autor: DYD | Data: 28/10/10

Recenzja zasilacza RaptoxX RT-850 EBAD: mocny drapieżnikRaptoxX to niemiecka marka firmy Saleaholix, której istnienie na rynku zaczęło się w 2004 roku. W portfolio produktowym z logo RaptoxX znajdują się obecnie zestawy głośnikowe, słuchawki oraz zasilacze komputerowe, do których zaliczają się zarówno klasyczne modele jak i zaawansowane jednostki zasilające dużej mocy. W niniejszym teście przyjrzymy się z bliżej modelowi RaptoxX RT-850 EBAD z rodziny Exxtreme, którego na pierwszy rzut oka cechuje wysoka moc (850W) oraz drapieżny wygląd. Po więcej zapraszam do krótkiej recenzji, w której sprawdzimy, jak "drapieżnik" radzi sobie z SLI.

Opis i specyfikacja

RaptoxX o oznaczeniu RT-850 EBAD jak już wcześniej wspomniałem, należy do serii Exxtreme, w której znajdziemy modele o mocy od 750 do 1200W. Testowany model znalazł się gdzieś po środku i ze swoją mocą 850W kierowany jest do wydajnych stacji roboczych składających się z co najmniej dwóch kart graficznych wysokiej wydajności.

Do zestawów wykorzystujących technologię łączenia kart graficznych SLI Nvidii lub Crossfire z obozu AMD zasilacz o dużej mocy jest bardzo wskazany. RaptoxX jest certyfikowanym modelem wspierającym zarówno SLI jak i Crossfire.

Extreme Series to linia zasilaczy przeznaczona dla tych, którzy poszukują jednostek, zapewniających moc wystarczającą do zasilania najbardziej 'prądożernych' komputerów - serię wyróżnia wysoka sprawność (powyżej 85%), odpinane kable, polerowana obudowa i szeroki zestaw wtyczek.

Zasilacz wyposażony jest w 14 centymetrowy wentylator z termicznym czujnikiem regulującym obroty, aktywną korekcję współczynnika mocy, pozłacane styki oraz intrygujący wyłącznik zasilania podświetlany na zielono. Warto także zauważyć, że posiada on cztery linie +12V.

Spójrzmy jak przedstawiają się dane techniczne oraz ilość i rodzaj wtyczek w modelu RaptoxX RT-850 EBAD.

Po analizie specyfikacji widać, że RaptoxX RT-850 EBAD prezentuje się okazale. Moc oraz ilość wtyczek pozwala na podłączenie nawet trzech kart graficznych jednocześnie. Cztery niezależne linie 12V o natężeniu prądu 20A, 20A, 30A i 30A są w stanie zasilić najmocniejsze obecnie karty graficzne. Modularny system okablowania możliwa dopasowanie odpowiednich kabli do właściwych zastosowań. Norma ATX 2.3 wymagająca od zasilaczy sprawności na poziomie co najmniej 80%, tutaj jest z nawiązką spełniona.

poprzednia strona (Opis i specyfikacja)    -   następna strona (Wygląd zewnątrz i w środku)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja zasilacza RaptoxX RT-850 EBAD: mocny drapieżnik
 
 » Opis i specyfikacja
 » Wygląd zewnątrz i w środku
 » Testy zasilacza @ SLI 470 GTX
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »