Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Wideorecenzja Revoltec Backlight: podświetlenie TV lub monitora
    

 

Wideorecenzja Revoltec Backlight: podświetlenie TV lub monitora


 Autor: DYD | Data: 22/09/10

Wideorecenzja Revoltec Backlight: podświetlenie TV lub monitoraFirma Revoltec, znana z obudów, kieszeni na dyski twarde oraz rozwiązań służących do chłodzenia, wypuściła nie tak dawno produkt z gatunku podświetlenie backlight. Niektórym temat podświetlenie związany z nowymi technologiami może kojarzyć się ze świecącym tuningiem wnętrza komputera, określanym czasem mianem ''choinka''. W tym przypadku chodzi jednak o coś innego - Revoltec proponuje podświetlenie kolorowymi diodami LED telewizora lub monitora, ale także innych obiektów. Zapraszamy do przeglądu oświetlenia Revoltec Backlight.
     

Wstęp i opis produktu

Diody LED mają obecnie bardzo szerokie zastosowanie. Są małych rozmiarów, generują minimalną ilość ciepła i gwarantują bardzo wysoką jasność przy równoczesnym niskim zużyciu energii. Revoltec stworzył oświetlenie typu LED Ambient Light, które spotykane jest np. w telewizorach marki Philips. Diody LED zostały umieszczone w formie tuby (a raczej tubki, bo ma ona średnicę 10 mm), na której znajduje się zestaw trójkolorowych diod LED (czerwona, zielona, niebieska) święcących w różnym natężeniu. Ilość diod jest zależna od długości tuby, które Revoltec oferuje w rozmiarach 15 cali (379 mm, 6 zestawów diod), 12 cali (305 mm) i 9 cali (226 mm, 3 zestawy diod). Podświetlenie Revoltec Backlight dostępne jest w dwóch wersjach z diodami LED oraz SMD LED. Wersja SMD charakteryzuje się możliwością tworzenia większej ilości kolorów do 3 milionów. Wersja LED dostępna jest w długości 12 cali i cenie 89 zł. Natomiast wersja SMD LED występuje w długości 9 i 15 cali i cenach odpowiednio 149 i 169 złotych.

Tuby świetlne w prosty sposób podłącza się do kontrolera (przypomina on huba USB, zaś same gniazda i złącza wyglądają identycznie jak USB), a następnie z pomocą pilota można ustawić dowolny kolor podświetlenia. Dostępne są różne opcje zmiany trybu podświetlenia, różne prędkości zmian kolorów oraz możliwość zapamiętania ustawień. Podstawowy zestaw Revoltec Backlight zawiera kontroler i dwie tuby świetlne. Jednak zestawy SMD LED można rozszerzać, podłączając maksymalnie do 6 elementów świetlnych (różnych rozmiarów) do jednego kontrolera. Rozszerzenia dostępne są w cenie 59zł – 9 calowe oraz 89 złotych 15 calowe.

Do testów otrzymaliśmy zestaw Revoltec Backlight 15 cali oparty na diodach SMD LED oraz dwa rozszerzenia: 15 cali i 9 cali. Łącznie więc mieliśmy do dyspozycji sześć tub świetlnych, cztery 15 calowe i dwie 9 calowe. Spójrzmy teraz na parametry urządzenia:

Parametry Revoltec Backlight (specyfikacja producenta):
  • napięcie DC12V
  • długość tub SMD LED: 379 mm (15 cali) lub 226 mm (9 cali)
  • długość kabla tuby: 155 cm
  • zużycie energii (wyłączone): 0.2W
  • zużycie energii (włączone) 4.5W (6 sztuk rurek 9") oraz 9W (6 sztuk rurek 15")
  • zakres temperatur roboczych: -40C ~ +85C
  • kąt widzenia LED: 120 stopni
  • żywotność diod LED: przy 70% @ 50 tysięcy godzin
  • zapamiętanie ostatnich ustawień
Możliwości zastosowania zestawów to głównie podświetlenie telewizorów lub dużych monitorów, ale nie tylko. Oprócz zamontowania podświetlenia za telewizorem, można umieścić zestaw pod półkami, stolikiem, podświetlić obraz i stworzyć ciekawą atmosferę w pomieszczeniu. Trzeba jednak pamiętać, że każdą świetlną tubę łączymy kablem do kontrolera, więc jej umiejscowienie musi być dobrze przemyślane.

Teraz jednak przyjrzyjmy się naszemu produktowi (przypominam, że w testach mieliśmy urządzenie główne plus dwa rozszerzenia). W zestawie znajdziemy dwie tuby, płaski pilot do sterowania diodami, instrukcję w języku polskim, zasilacz, kontroler, klipsy do przypinania tub oraz taśmy dwustronne do przyklejania klipsów i kontrolera.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Wstęp i opis produktu)    -   następna strona (Montaż podświetlenia)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Wideorecenzja Revoltec Backlight: podświetlenie TV lub monitora
 
 » Wstęp i opis produktu
 » Montaż podświetlenia
 » Revoltec Backlight w działaniu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »