Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Wideorecenzja Revoltec Backlight: podświetlenie TV lub monitora
    

 

Wideorecenzja Revoltec Backlight: podświetlenie TV lub monitora


 Autor: DYD | Data: 22/09/10
     

Podsumowanie

Po lekturze niniejszego artykułu widać, że kolorowe diody LED to nie tylko "upiększanie" wnętrzności komputerów, przez część użytkowników mocno nielubiane, lecz także rozwiązania bardziej praktyczne. Zastosowanie podświetlenia typu Revoltec Backlight na monitorze czy telewizorze spełnia kilka funkcji. Po pierwszej mniej męczy nam się wzrok, kiedy w ciemności oglądamy film. Można oczywiście włączyć pierwszą lepszą lampkę, jednak tego typu światło daje dużo przyjemniejszy efekt. Po drugie, nawet przy wyłączonym telewizorze, możemy dzięki różnym funkcjom działania podświetlenia stworzyć w zależności od nastroju czy upodobań odpowiednie oświetlenie. Po trzecie, z dodatkowymi rozszerzeniami można podświetlić nie tylko wyświetlacze, lecz inne obiekty takie jak obrazy, półki czy stoliki. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy ograniczeni długością kabla oraz koniecznością zamaskowania okablowania, aby nie szpeciło nam wybranego efektu.

Revoltec Backlight to ciekawy gadżet, który w dość prosty sposób wzmocni wrażenia przy oglądaniu nocą filmów czy telewizji. Ilość funkcji jest wystarczająca do poprawnej pracy podświetlenia, troszkę dziwił fakt niedziałania niektórych elementów, ale w ostatecznym rozrachunku nie wpłynął na poprawną ocenę tego urządzenia. Niski pobór energii, praktycznie brak wytwarzania ciepłego powietrza to dodatkowe plusy tego rodzaju podświetlenia. Szkoda, że pilot nie posiada podświetlania, warto aby producent coś z tym zrobił w kolejnych odsłonach swojego produktu.

Warto dodać, że podświetlenie dużo lepiej wygląda w rzeczywistości niż na zdjęciach i filmach. Efekt jest naprawdę przyjemny. Światło jest bowiem dużo bardziej subtelne i płynnie rozproszone, nie występują żadne smugi i skupienia, które pojawiły się na fotkach i nagraniach video.

Z ciekawostek, jeśli chcecie zobaczyć super stołek podświetlany zielonym Ambient lightem a'la matrix zapraszamy na naszą stronę Facebookową. Tam znajdziecie odpowiednią fotkę ;-)
TwojePC - OK!poprzednia strona (Revoltec Backlight w działaniu)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Wideorecenzja Revoltec Backlight: podświetlenie TV lub monitora
 
 » Wstęp i opis produktu
 » Montaż podświetlenia
 » Revoltec Backlight w działaniu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

REVOLTEC      REVOLTEC