Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Testy: Sacred 2 Fallen Angel - czyli PhysX w akcji
    

 

Testy: Sacred 2 Fallen Angel - czyli PhysX w akcji


 Autor: KamilM | Data: 27/05/09

Testy: Sacred 2 Fallen Angel - czyli PhysX w akcjiTym razem nietypowo zajmiemy się przeprowadzeniem testów wydajności kilku układów graficznych w jednej grze - Sacred 2: Fallen Angel. Tytuł oprócz dość ładnej grafiki przestrzennej oferuje wsparcie dla technologii NVIDIA PhysX, która odpowiedzialna jest za odwzorowanie zjawisk fizycznych w grach. W porównaniu wzięło kilka kart graficznych zarówno z obozu NVIDII (m.in. GF 9800 GT, GTX 295), jaki AMD (Radeon 4850, Radeon 4870 X2). Sprzęt dostarczyła firma NVidia, AMD, Palit oraz Zotac, zaś platformę testową uzupełnił Sklep komputerowy Reactor.pl. Zapraszamy.

Wstęp

Sacred 2: Fallen Angel miał swą premierę jesienią ubiegłego roku. Tytuł ten powinien przypaść do gustu wyznawcom Diablo i jemu podobnym. W Sacred 2: FA możemy wcielić się w kilka postaci, gdzie każda oferuje inne style walki, bronie czy magiczne zaklęcia. Mamy więc okazję wcielić się między innymi w klasycznego wojownika, Strażnika Świątyni (który jest robotem), anielską Serafinę, czy też wiedźmę Dradę. W sumie mamy do wyboru sześć różnych bohaterów.

Sacred 2: FA to raczej typowa gra typu "hack&slash", ale mimo to, potrafi zająć wiele godzin przed spędzonych przed ekranem komputera. Dzieje tak się nie tylko dzięki zaplanowanym przez twórców misjom, ale również ciekawie stworzonego świata w grze - Ankarii. Przede wszystkim zadziwiają olbrzymie mapy, które dogrywają się bez konieczności czekania. Wszystko trwa w czasie rzeczywistym. Na przejście całej gry oraz wszystkich wątków pobocznych zejdzie przynajmniej kilkanaście godzin. Sacred 2: Fallen Angel idealnie nadaje się więc na odpoczynek po całym dniu spędzonym w pracy lub szkole.

Grafika, jak i oprawa audio stoją na wysokim poziomie. Postacie, przeciwnicy, wszelkie rośliny, zwierzęta zostały przygotowane bardzo starannie i szczegółowo. Dostrzeżemy to jednak dopiero, gdy uruchomimy grę w najwyższych detalach graficznych. Sacred 2: FA wygląda wówczas wprost bajecznie. Twórcy nie żałowali na opracowaniu zróżnicowanej grafiki. To niesie za sobą wymagania sprzętowe, aczkolwiek nawet na komputerze z najtańszymi dostępnymi obecnie procesorami dwurdzeniowymi, 2 GB pamięci RAM i kartą graficzną typu Radeon 3850, czy GeForce 9600 GT pogramy sobie w wyższych detalach grafiki.

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Wstęp)    -   następna strona (PhysX - z czym to się je)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy: Sacred 2 Fallen Angel - czyli PhysX w akcji
 
 » Wstęp
 » PhysX - z czym to się je
 » PhysX - realne korzyści
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »