Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Opis Quiet Drive - sposób na wyciszenie dysku
    

 

Opis Quiet Drive - sposób na wyciszenie dysku


 Autor: DYD | Data: 27/04/07

Opis Quiet Drive - sposób na wyciszenie dyskuCisza. Ten temat coraz częściej użytkownicy komputerów biorą pod uwagę. Nasz system ma być nie tylko wydajny, lecz również pozbawiony zbędnego hałasu, który emitowany jest z wielu komponentów. Można inwestować w chłodzenie wodne, ale to dość spory wydatek i często kłopotliwy montaż. Montujemy więc ciche zasilacze, potężne radiatory oraz wolnoobrotowe wiatraki na procesorze i grafice. Jak już z wyciszeniem podstawowych komponentów sobie poradzimy, często się zdarza, że to dysk twardy zaczyna być najgłośniejszym elementem w obudowie, zwłaszcza podczas odczytu i zapisu danych. Co więc czynić, kiedy zakupimy lub posiadamy już takiego głośnego "drania" pod maską ? Można na przykład zainteresować się jego wyciszeniem poprzez urządzenie Quiet Drive firmy Scythe. Zapraszam do krótkiego opisu, dodatkowo rzucimy okiem na urządzenie łączące napęd dyskietek z czytnikiem kart flash.

Scythe Combo YD-8V08 - rzut tokiem

Pod tym ukrytym symbolem "YD-8V08" kryje się combo, a więc urządzenie łączące dwa w jednym. Mamy więc tutaj połączenie napędu dyskietek (japońskiego producenta YE Data) oraz czytnika kart flash. Całość mieści się w klasycznych wymiarach 3,5 calowego napędu floppy (dokładne wymiary wynoszą 101.6 x 155 x 25.4 mm). Dostępne są dwa modele YD-8V08-WH (biały) oraz YD-8V08-BK (czarny), szkoda że nie zastosowano zdejmowanych paneli przednich oraz dodatkowo srebrnego koloru obudowy.

Czytnik radzi sobie z następującymi rodzajami kart flash: Compact Flash TYPE1/TYPE2/TYPE2-HDD, Smart Media/Memory Stick, Memory Stick PRO/Duo/PRO Duo, SDHC/SD/mini SD/micro SD/MMC/RS-MMC Card, MicroDrive/xD/xD Type-M/xD. Urządzenie kompatybilne jest z Windows XP/2000/Vista. Zarówno napęd dyskietek jak i czytnik kart zasilany jest jak typowy flopp z jednej 4-pinowej wtyczki zasilającej. Napęd dyskietek podpinany jest klasycznym 34-pinowym kablem, zaś czytnik pamięci łączymy poprzez wewnętrzny lub zewnętrzny kabel USB bezpośrednio do portu na płycie lub na zewnątrz. Obydwa kable dołączono do zestawu. Kabel USB przepuszczamy przez wnętrze napędu.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Jakość wykonania jest bardzo dobra, całość działa w pełni poprawnie i nie ma kłopotów z działaniem kart CF, SD czy xD (te były testowane). W systemie, po zainstalowaniu urządzenia widzimy klasycznie dla czytników kart flash cztery dodatkowe napędy, zaś pracę czytnika sygnalizuje zielona dioda LED. Dyskietkę wyciągamy za pomocą cienkiego przycisku umieszczonego na górze przedniego panelu.

Dyskietka 1,44 floppy coraz większymi krokami odchodzi do lamusa, jednak jeszcze czasem może się przydać, a jeśli zależy nam na miejscu w obudowie i korzystamy z kart flash, warto zainteresować się tym oryginalnym "combosem". Cena jest dość spora bo wynosi około 30Euro.

Przejdźmy teraz do naszego głównego bohatera - Scytche Quiet Drive.

poprzednia strona (Scythe Combo YD-8V08 - rzut tokiem)    -   następna strona (Scythe Quiet Drive - wygląd)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Opis Quiet Drive - sposób na wyciszenie dysku
 
 » Scythe Combo YD-8V08 - rzut tokiem
 » Scythe Quiet Drive - wygląd
 » Instalacja
 » Sprawdzamy temperaturę i głośność
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »