Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Sennheiser PMX100 oraz iGrado - czyli z głową w chmurach
    

 

Sennheiser PMX100 oraz iGrado - czyli z głową w chmurach


 Autor: NimnuL | Data: 13/02/07
     

Design Sennheiser PMX 100


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Sennheiser PMX 100 to, mówiąc w skrócie, model PX 100, który wyszedł na ulice. Design „street-style” polega po prostu na tym, iż zamiast pałąka przebiegającego na głowie opiera się on na karku. Z założenia ma to zapewnić znacznie lepsze trzymanie słuchawek na swoim miejscu i tak też jest w istocie.

Pałąk jest w kształcie wycinka okręgu, a po jego zewnętrznej stronie, przez środek przebiega listwa ze stali sprężynowej. Gwarantuje to elastyczność oraz mocny docisk słuchawek. Muszle słuchawkowe nie są duże i zakrywają jedynie część ucha, podobnie jak w prawie wszystkich słuchawkach przenośnych.


(kliknij, aby powiększyć)

Zewnętrzna osłona nauszników wykonana jest z polerowanego tworzywa, natomiast wzór ma ponoć imitować kewlar. Czy z powodzeniem, oceńcie sami. Tak czy inaczej czarno-biała szachownica dodaje słuchawkom sportowego zacięcia.

Ogólny design według mnie wygląda fantastycznie. Świetnie została zestrojona linia pałąka z pięcioramienną „gwiazdą”. Udało się utrzymać elegancki styl przy jednoczesnym zachowaniu luźnego, sportowego charakteru.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Muszle słuchawkowe są ruchome, zamontowane na czymś, co można by nazwać mianem głowicy kulkowej. Dzięki temu doskonale dopasowują się do kształtu głowy. Dodatkowo na czas transportu muszle można zgiąć o 90 stopni, przez co słuchawki zajmują znacznie mniej miejsca. Szkoda jednak, że producent nie pokusił się także o skonstruowanie składanego pałąka oraz dołączenia futerału do przenoszenia tak jak ma to miejsce w PX 100, czy wielu innych słuchawkach przenośnych.


(kliknij, aby powiększyć)

Gąbki zastosowane w PMX 100 są bardziej miękkie i grubsze niż te z modelu PMX 60, ale mają nieco rzadszą strukturę. Element zaczepiany na małżowinie usznej wykonany jest z bardzo miękkiego i elastycznego plastiku, natomiast od wewnątrz został wyściełany miękką i delikatną gumą.


(kliknij, aby powiększyć)

Po zdjęciu gąbek ujrzymy przeźroczystą membranę chronioną przez plastikową maskownicę.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Jakość wykonania PMX 100 jest dosłownie perfekcyjna. Konstrukcja jest bardzo solidna, skręcona licznymi śrubami i trudno sobie wyobrazić, by użyte do budowy materiały były jeszcze lepszej jakości. Spasowanie elementów jest idealne, podobnie jak obrobienie krawędzi. Nie doszukamy się tu żadnych ostrych fragmentów. Już PMX 60 pod względem jakości wykończenia nie ma się czego wstydzić, jednak omawiany tu model w tej kategorii stoi przynajmniej o klasę wyżej.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Sennheiser PMX100 oraz iGrado - czyli z głową w chmurach
 
 » Muzyczne liczby
 » Design Sennheiser PMX 100
 » Design iGrado
 » Porównanie bezpośrednie
 » Muzykalnie
 » Podsumowanie
Wyświetl komentarze do artykułu »