Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja słuchawek Sennheiser PMX-60 oraz HD 555...
    

 

Recenzja słuchawek Sennheiser PMX-60 oraz HD 555...


 Autor: NimnuL | Data: 08/05/06

Recenzja słuchawek Sennheiser PMX-60 oraz HD 555...... na uszach dla sportu i dla relaksu. Witam serdecznie z okazji kolejnej recenzji. Tym razem omówię dwie pary słuchawek firmy Sennheiser. Jest to mój prywatny sprzęt, którego używam już od kilku miesięcy. Po tak długim czasie użytkowania postanowiłem więc skrobnąć małe co nieco na ich temat. Porozmawiamy na temat niewielkich „sportowych” słuchawek PMX-60 oraz dużych, domowych nauszników HD 555. Krótko mówiąc – otrzemy się o hi-end segmentu słuchawek. Czy warto inwestować w modele z wyższej półki jakościowej? To się okaże, zapraszam zatem na dalsze strony tekstu.

Suche liczby

Poznajmy dane techniczne jakimi karmi nas producent.

* Początkowo modele HD 555 produkowane były w Irlandii, a ich nominalna impedancja wynosiła 120 ohm. Jakiś czas temu Sennheiser przeniósł swoją fabrykę do Chin, a wychodzace stamtąd słuchawki odznaczały się już impedancją 50 ohm. Powód takiego działania nie jest znany, można jednak zgadywać, iż chodziło o zastosowanie bardziej przyjaznej wartości impedancji dla słabszych źródeł dźwięku. Dzisiaj modele z impedancją 120 ohm są już praktycznie niespotykane. Obniżenie impedancji pociągnęło za sobą podniesienie wartości SPL ze 103 do 112dB.

** Wartość mierzona dla 1kHz przy –10dB.

Skoro specyfikacja techniczna przedmiotów dzisiejszego rozważania jest nam już znana, przejdźmy do obejrzenia słuchawek z zewnątrz.

poprzednia strona (Suche liczby)    -   następna strona (Na oko)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja słuchawek Sennheiser PMX-60 oraz HD 555...
 
 » Suche liczby
 » Na oko
 » Na ucho
 » Na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »