Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja słuchawek Sennheiser PMX-60 oraz HD 555...
    

 

Recenzja słuchawek Sennheiser PMX-60 oraz HD 555...


 Autor: NimnuL | Data: 08/05/06

Na oko

- Sennheiser PMX-60


(kliknij, aby powiększyć)

Niewielkie słuchawki zapakowane są w przeźroczyste pudełko. Na jego ściankach znajdziemy trochę danych technicznych oraz opis produktu.


(kliknij, aby powiększyć)

PMX-60 to słuchawki typu „neck-band”, czyli z pałąkiem leżącym na karku. Zaprojektowano je tak by nie spadały z głowy nawet podczas biegania, czy też jazdy rowerem. Z lewej słuchawki wychodzi przewód sygnałowy o długości aż 1,4m. Po co aż tak długi? Nie mam pojęcia. W praktyce trzeba go zwijać bo niepotrzebnie zwisa grożąc jego zahaczeniem i wyrwaniem.


(kliknij, aby powiększyć)

„Nauszniki” o średnicy około 50mm pokryte są czarną gąbką, którą można w razie potrzeby zdjąć. Wyprofilowany pałąk nie ma możliwości regulacji. W praktyce zmiana jego rozmiaru okazuje się jednak kompletnie zbędna. Wykonanie słuchawek jest bardzo dobre i nie znajdziemy tu żadnych ostrych krawędzi, czy złego dopasowania części.

Design PMX-60 moim zdaniem jest elegancki. Słuchawki utrzymane są w czarnym kolorze z kilkoma srebrnymi wstawkami. Całość prezentuje się estetycznie i co ważne, nie efekciarsko.
Do PMX-60 jeszcze powrócę, a teraz spójrzmy jak wyglądają czekające już w kolejce drugie Sennheisery.

- Sennheiser HD 555


(kliknij, aby powiększyć)

Słuchawki zapakowano w odpowiednio duże, kartonowe pudełko bogato wysadzane informacjami o produkcie.


(kliknij, aby powiększyć)

Do kompletu ze słuchawkami dostarczona jest przejściówka z 6,3mm jacka na wtyk 3,5mm co jednoznacznie sugeruje, że nie są to nauszniki do źródeł przenośnych.

HD 555 to pełnowymiarowe, nauszne słuchawki przeznaczone przede wszystkim do użytku domowego. Poduszki oraz wewnętrzna część pałąka wyłożona jest grubymi gąbkami wyściełanymi welurem przez co wrażenia dotykowe są bardzo dobre. Przewód sygnałowy wychodzi z lewej słuchawki. Ponoć wewnątrz wyłożony jest powłoką kewlarową dla jego wzmocnienia.

Przewód oraz poduszki można zdemontować. Instrukcja jak to uczynić znajduje się pod tym adresem: www.sennheiser.com.


(kliknij, aby powiększyć)

HD 555 zaprojektowano tak, by całe małżowiny uszne mieściły się w ich wnętrzu. Wielkość pałąku regulowana jest po obu stronach w odstępach co kilka mm.

Słuchawki wykonane są z duża dbałością, a do ich budowy użyto materiałów wysokiej jakości. Tworzywa sztuczne są masywne i twarde. Siateczka zakrywająca nauszniki od zewnątrz jest metalowa. Całość wygląda bardzo elegancko, choć osobiście wolę sprzęt w czarnym kolorze. Jednak w przypadku omawianych słuchawek srebrne elementy nie przeszkadzają zbytnio i nie ujmują im estetyki. Dodam też, że na rynku dostępny jest model HD 555 z błękitnymi wstawkami zamiast srebrnych.

Pozostałe fotografie:


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja słuchawek Sennheiser PMX-60 oraz HD 555...
 
 » Suche liczby
 » Na oko
 » Na ucho
 » Na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »