Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja gry the Settlers II: The Next Generation
    

 

Recenzja gry the Settlers II: The Next Generation


 Autor: Spieq | Data: 10/10/06

Podsumowanie

Jestem w obszarze zainteresowań producenta - to dla takich, jak ja i (być może) Ty, została ta gra wydana. Nie da się ukryć, że jest to w głównej mierze skupienie się na sentymentach starszych graczy, którzy chętnie sięgną po grę, w którą 10 lat temu tak mocno się zagrywali. Sam fakt wydania starych (najlepszych!) Osadników w nowej oprawie powinien wystarczyć na to, by gra została oceniona maksymalnie. Jednak przez te 10 lat wiele się wydarzyło - mamy mniej czasu na granie, więc mniej cierpliwości (na szczęście proces rozbudowy wioski można znacznie przyspieszyć). Poza tym skupiono się głównie na podrasowaniu warstwy wizualnej, mniejszy akcent położono na muzykę - jej jakość jest krokiem wstecz w stosunku do niemalże idealnego pod tym względem pierwowzoru. Nostalgia towarzyszy nam podczas rozgrywek, nie przepadam jednak specjalnie za takimi stanami emocjonalnymi, więc skupiłem się bardziej na dostrzeżeniu różnic między wersjami, które dzieli dekada. Finalnie okazuje się, że The Next Generation nie pobija swojego starszego brata, co więcej - nie dorównuje mu w wielu kwestiach. Być może jest to spowodowane zbytnim idealizowaniem the Settlers II, przecież to dla wielu okres młodości i beztroski. Z lepszym nastawieniem (bez tego bagażu sentymentalnych wspomnień) podejdą gracze młodsi, dla których The Next Generation to po prostu kolejna gra, w którą - w chwilach wolnych od szkoły - będą mogli zagrywać się do woli.


Zaczynamy rano... kończymy o poranku? (kliknij, aby powiększyć)

Z pewnością jest to gra warta uwagi, można przy jej udziale zapomnieć choć na chwilę o otaczającej rzeczywistości, zapomnieć o ugotowaniu obiadu i wyjściu z psem, o obowiązkowych zakupach. Nawet nie zwrócić uwagi na karcące uwagi dziewczyn, narzeczonych, żon, kochanek i własnych dzieci. Problem polega na tym, że to TYLKO gra i czasami możemy odnieść wrażenie, że bezproduktywnie tracimy czas. Z drugiej strony warto go marnować właśnie na takie gry, które możemy zademonstrować nawet dzieciom niż na durne strzelanki typu Call of Duty, Quake, UT itp. (kajam się, kajam, choć grać w nie będę pewnie do emerytury).

Stąd gra zasługuje na znaczek OK! serwisu TwojePC:

Premiera polskiej wersji przewidziana jest na 26 października, czyli znacznie wcześniej niż przewidywano (CD Projekt przez dłuższy czas milczał na temat gry). Zostanie wydana pt. The Settlers II: 10-lecie, koszt wyniesie 49,99zł. Gra objęta będzie dożywotnią gwarancją CD Projekt, a w pudełku znajdziemy Wirtualne Pieniądze na zakup innych gier. Osadników można już zamawiać w systemie pre-order ("oszczędzimy" 10zł). Dla niecierpliwych pozostaje ściągnięcie gry np. od zachodnich sąsiadów.


poprzednia strona (Recenzja właściwa - część II)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja gry the Settlers II: The Next Generation
 
 » Szczypta niezbędnej historii
 » Informacyjnie o najnowszych Osadnikach
 » Recenzja właściwa - część I
 » Recenzja właściwa - część II
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »