Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja obudowy Home Theater PC SilverStone LC01
    

 

Recenzja obudowy Home Theater PC SilverStone LC01


 Autor: SebaSTS | Data: 05/12/05

Recenzja obudowy Home Theater PC SilverStone LC01Obudowy komputerowe przez ostatnie kilka lat ewoluowały wraz ze zmianą gustów i oczekiwań klientów. Dziś w niczym nie przypominają szaroburych, topornych konstrukcji o ostrych krawędziach, łamiących się plastikach, gdzie całość z łatwością wpada w rezonans z racji niedokładnego przynitowania blach. Razem ze wzrostem możliwości i uniwersalności dzisiejszego komputera pojawiła się koncepcja stworzenia na jego bazie domowego centrum rozrywki, zwanego na zachodzie Media Center PC. Skoro taki wyspecjalizowany pecet potrafi zastąpić magnetowid, tuner telewizyjny, odtwarzacz filmów wszelkich formatów to i jego wygląd nie powinien odbiegać od ww. urządzeń. Dziś mam przyjemność przedstawić czytelnikom desktopową obudowę typu HTPC (Home Theater PC) marki Silverstone model LC-01 z rodziny Lascala. Zapraszam.

SilverStone LC01 z zewnątrz

Po rozpakowaniu pudła, ukazała mi się pełnowymiarowa obudowa ATX typu desktop. Pierwsze wrażenia: ładna, lekka (4.54 kg)... ach ten modny, ale jakże niepraktyczny kolor. Ten, kto wyciera kurze z czarnego sprzętu RTV, tylko mi przytaknie. Jest także dostępna wersja obudowy w kolorze srebrnym.


SilverStone SST-LC01 z instrukcją (kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Jeden z powodów owej lekkości to brak zasilacza, w jego miejscu świeci pustka. Drugim jest surowiec, z którego została wykonana obudowa. Tył wykonany jest bardzo starannie, zawiera standardową zaślepkę portów wejścia/wyjścia oraz jeden wiatrak 80mm sygnowany marką Everflow. Producent mógł pokusić się o umieszczenie obok drugiego wiatraka. Dwa pracujące na wolnych obrotach gwarantowałyby wystarczający przepływ powietrza przy bezgłośnej pracy.


Tył obudowy w wersji srebrnej (kliknij, aby powiększyć)

Zastosowanie jednego okrągłego wycięcia i osłonięcie go dedykowanym grilem, zmniejsza zawirowania powietrza, a co za tym idzie poziom hałasu w stosunku do wielu niewielkich otworów stosowanych w większości obudów. To rozwiązanie zostało zastosowane po bokach obudowy dla wlotu chłodnego powietrza. Ma wymiary w przybliżeniu 80x120mm, niestety brak zamontowanego filtra, co dziwi w tej klasie cenowej.


Po bokach obudowy dostępne są wloty powietrza (kliknij, aby powiększyć)

Jeśli chodzi o spód "skrzynki" chciałem zwrócić uwagę na sposób zamontowania wkrętów. Otóż nie są one wkręcone a tylko wciśnięte w otwory w spodzie obudowy. Czy jest to konieczne i do czego prowadzi, o tym później. Aluminiowe nóżki dodają elegancji, a wykończenie ich kawałkiem gumy poprawia przyczepność.

Przedni panel obudowy prezentuje się okazale. Osiem wypukłych odcinków gołego aluminium w tym jeden szerszy tworzą niepowtarzalny styl, doskonale maskujący dwoje drzwiczek, które zakrywają zatoki napędów i porty komunikacyjne. Nie musimy się martwić o napędy czy stację dyskietek w odpowiednim kolorze.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


Po wciśnieciu, klapka dolna opuszcza się dając dostęp do dwóch slotów 3,5 cala oraz portów USB i audio...
(kliknij, aby powiększyć)


...po kolejnym wciśnieciu, opuszcza się górna klapka, odsłaniając wnęki 5,25 cala
(kliknij, aby powiększyć)

Na dole po lewej stronie znajduje się przycisk zasilania, powyżej niebieska dioda zasilania i twardego dysku. Brakuje przycisku reset. Czyżby była to gwarancja stabilności systemu operacyjnego Windows XP Media Center Edition 2005?

Powrócę jeszcze do drzwiczek. Po ich wciśnięciu, mechanizm zębatkowy powoli opuszcza je do poziomu, mimo że są z aluminium i swoje ważą. Moim zdaniem rewelacja, poruszają się majestatycznie i co najważniejsze cicho.

Górne drzwiczki odkrywają dwie zatoki 5,25", zaś dolne tyle samo 2,5" i dodatkowo dwa porty audio, USB i jeden firewire. Mam jedynie zastrzeżenia, co do lokalizacji portów USB - są za nisko. Wsunięcie na siłę pamięci flash USB do niżej położonego wejścia, może spowodować uszkodzenie samej pamięci lub dolnych drzwiczek.


(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (SilverStone LC01 z zewnątrz)    -   następna strona (Wewnątrz)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja obudowy Home Theater PC SilverStone LC01
 
 » SilverStone LC01 z zewnątrz
 » Wewnątrz
 » Wrażenia
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »