Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja obudowy Home Theater PC SilverStone LC01
    

 

Recenzja obudowy Home Theater PC SilverStone LC01


 Autor: SebaSTS | Data: 05/12/05

Wewnątrz

Aby dostać się do wnętrza trzeba użyć śrubokręta. Aż prosi się o solidne śruby, które można odkręcić dwoma palcami.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Pierwsze, co rzuca się w oczy po usunięciu osłony to brak bocznych ścianek, zamiast nich przez środek przebiega stalowe wzmocnienie. Jest to doskonały kompromis pomiędzy kosztami surowca a wytrzymałością i wagą całej konstrukcji.


(kliknij, aby powiększyć)

Po dokładnych oględzinach mogę potwierdzić, iż całość wykonano z aluminium, poza ww. usztywnieniem, w sumie nieco ponad cztery i pół kilo wagi.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Płyta główna mocowana jest na dość wysokich metalowych wkrętach. Umożliwia to wymianę płytki montażowej coolera bez wyjmowania płyty głównej. O dziwo wkręty nie są wkręcane w aluminiowy spód obudowy, ale w specjalne gwintowane nakrętki na ścisk zamocowane w podstawie. Moim zdaniem jest to niepotrzebny zabieg producenta, bo montujemy je jeden raz, więc rozgwintowanie w miękciejszym aluminium nam nie grozi. A tak potrzebowałem kombinerek i większej siły by całkowicie wkręcić cztery sztuki i móc wreszcie zamontować płytę główną.

Niemniej wszystko jest wykonane z dokładnością ułamka milimetra. Wymiana zaślepki I/O była najcięższa ze wszystkich zestawów, jakie do tej pory składałem, podobnie instalacja zasilacza wymagała dokładności i siły. Brak jakichkolwiek luzów gwarantuje, iż nic nie będzie wpadać w rezonans w tej obudowie.


(kliknij, aby powiększyć)

Testowana SST-LC01 ma siedem zaślepek na karty rozszerzeń. Śrubki mocujące są wkręcane w aluminium i tu widziałbym rozwiązane zastosowane przy wkrętach do instalacji mobo. Przy kartach rozszerzeń majstruje się zdecydowanie częściej.

Poza czterema zatokami, do których mamy dostęp z zewnątrz jest możliwość zainstalowania jeszcze czterech napędów 3,5". Niestety przy pełnowymiarowej płycie ATX zamontowanie dysku twardego w najniżej położonej zatoce, uniemożliwia podłączenie kabli do niego.


(kliknij, aby powiększyć)

Nawet, kiedy wszystko zmontujemy, wykorzystamy każdy slot PCI, do jednego z koszyków mamy nieograniczony dostęp, ponieważ daje się on zdemontować. Wystarczy odkręcić trzy śruby, przesunąć kawałek i wyjąć.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Pozostały mi tylko do omówienia kabelki wewnątrz obudowy. O ile te od przycisku zasilania czy diod są standardowe, to kabel firewire jest raczej przedłużaczem i nie podłączymy go bezpośrednio do płyty głównej, co jest jak najbardziej wykonalne dla kabelków od portów USB i audio. Niestety są one podzielone na poszczególne piny, więc czeka nas więcej pracy. Jeśli zainstalowane "mobo" ma skonfigurowane piny według określonych standardów, to jest to poważna wada, utrudniająca początkującym użytkownikom, wykorzystanie przednich portów.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja obudowy Home Theater PC SilverStone LC01
 
 » SilverStone LC01 z zewnątrz
 » Wewnątrz
 » Wrażenia
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »