Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | SiS Xabre 400
    

 

SiS Xabre 400


 Autor: Kris | Data: 02/12/02

SiS Xabre 400Jako, że ostatnie recenzje utrzymane były w monotonnym klimacie pojedynków wzajemnych nVidia - ATI to muszę przyznać, że z dużą przyjemnością powitałem w swoim pececie testowym powiew świeżości, którą zapewnił układ graficzny SiS Xabre 400. To niewątpliwie ciekawe indywiduum, które w końcu trafiło do sprzedaży wywołuje czasem tak skrajnie różne opinie, że frajda osobistego zapoznania się z nowym produktem SiS była spora. Dzięki uprzejmości firmy Sirius, która wypożyczyła do testów przedstawiciela tej rodziny dziś prezentuję Wam nowego zawodnika w walce o mniej zasobnego w gotówkę klienta. Przed Państwem SiS Xabre 400. Zapraszam...

Wstęp

Silicon Integrated Systems Corp. (SiS = www.sis.com) to przede wszystkim producent chipsetów. Specjalnością SiS są układy o dużym stopniu integracji (grafika, dźwięk, porty itd.), dzięki czemu nadają się dobrze dla notebooków oraz umożliwiają realizację budowy taniego peceta do zastosowań biurowych. Grafika reprezentowana przez zintegrowane chipsety SiS w swojej dotychczasowej postaci nie była w stanie konkurować z dedykowaną kartą graficzną zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wydajnościowym. Dzisiejszy klient żąda nie tylko możliwości wyświetlenia okienek systemowych, ale chciałby również czasem umilić sobie życie odrobiną trójwymiarowego świata gier. Żenująco mała moc obliczeniowa, słabej jakości sterowniki, problemy zgodności z nowymi grami, brak wsparcia aktualnych specyfikacji 3D API itd. zaczynała wzbudzać niechęć u potencjalnych nabywców. Takie zapotrzebowanie rynku spowodowało z kolei odzew ze strony potęg graficznych, które zareagowały rozpoczęciem produkcji chipsetów i firmie SiS nie pozostało nic innego jak sprostać temu wyzwaniu poprzez przygotowanie takich układów, które spełnią wymagania klientów. Pomimo, delikatnie mówiąc, chłodnego przyjęcia układów serii 315 SiS nie tylko nie przerwał prac nad nową architekturą graficzną, ale dodatkowo je zintensyfikował. Owocem tych działań było zaprezentowanie na tegorocznych targach CeBit (Hanover) rodziny Xabre.

Aktualna oferta SiS Xabre opiera się na trzech układach: Xabre 400, 200 oraz 80. Dwa pierwsze różnią się tylko taktowaniem natomiast Xabre 80 dodatkowo ma "obciętą" szynę pamięci i ograniczenie specyfikacji złącza AGP. Bohaterem tej recenzji będzie najmocniejszy układ Xabre 400 i na nim się dziś skoncentruję. Obiektami do porównań będą układy, w które wyposażono karty graficzne z tej samej kategorii cenowej, co nowy SiS, czyli nVidia GeForce4MX440 i ATI Radeon 9000.

poprzednia strona (Wstęp)    -   następna strona (Technologia)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: SiS Xabre 400
 
 » Wstęp
 » Technologia
 » Przedstawiciel
 » Jakość 2D
 » Wyjście telewizyjne
 » Ustawienia 3D
 » Wydajność
 » Antyaliasing
 » Podkręcanie / słabszy procesor
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »