Test dziewiętnastki LCD Sony SDM-HS95P/R Autor: NimnuL | Data: 13/06/06
|
|
Omówienie szczegółów
(kliknij, aby powiększyć)
Monitor przybył w pokaźnym, szarym pudle. Skromnie i estetycznie zarazem.
(kliknij, aby powiększyć)
Dołączony zestaw akcesoriów zawiera gwarancję opiewającą na okres trzech lat, wydrukowaną instrukcję obsługi oraz drugą w postaci elektronicznej, przewód zasilający oraz dwa przewody sygnałowe (1,8m) DVI-D oraz HD15 (D-Sub). Dodatkowo dołączony jest także klips umożliwiający spięcie przewodów.
(kliknij, aby powiększyć)
(kliknij, aby powiększyć)
(kliknij, aby powiększyć)
Monitor SONY charakteryzuje się bardzo prostą linią, wręcz spartańską. I to mnie osobiście cieszy - bardzo lubię surowe wzornictwo. Choć nie można powiedzieć, że design jest w tym przypadku toporny. Dolna część obudowy elegancko zakrzywia się subtelnie wykańczając linię. Na zdjęciach widać, że powierzchnia ekranu jest wypolerowana, co powoduje wyraźne odbicia otoczenia. To niestety wróży kłopoty. Całość obudowy wykonano z plastiku za wyjątkiem dolnej listwy, na której umieszczono logo producenta, ta bowiem wykonana jest z metalu. Omawiany model monitora występuje w dwóch odmianach kolorystycznych, czarnej, a właściwie to grafitowej, z którą mamy teraz do czynienia, oraz srebrnej.
(kliknij, aby powiększyć)
Na dolnej listwie z prawej strony umieszczono siedem przycisków sterujących wyświetlaczem. Za ich pośrednictwem mamy dostęp m.in. do profili obrazu (PC, film, obraz, gra ... ) oraz menu.
(kliknij, aby powiększyć)
Menu ekranowe jest proste i czytelne. Umożliwia podstawową kontrolę nad wyświetlanym obrazem: kontrast, jasność, temperatura kolorów, ostrość, trzy poziomy gamma itd. Krótko mówiąc znajdziemy tu typowe ustawienia ekranu podane w sposób łatwy i przejrzysty. Czego chcieć więcej?
(kliknij, aby powiększyć)
Ciekawie rozwiązano regulację kąta nachylenia ekranu.
(kliknij, aby powiększyć)
Odchylenie można płynnie regulować w zakresie 90-110 stopni dzięki sprytnie zaprojektowanej nóżce opierającej się na rolce. Wystarczy pchnąć lub pociągnąć monitor, a ekran zmieni kąt położenia. Niestety SONY nie wyposażyło swojego produktu w możliwość podniesienia ekranu w pionie. Brak tutaj też funkcji PIVOT, co jest zrozumiałe ze względu na typ konstrukcji. Jednak z brakiem regulacji położenia ekranu w pionie trudno się pogodzić w nowoczesnym monitorze.
(kliknij, aby powiększyć)
Tylna ścianka monitora zakryta jest przez maskownicę.
(kliknij, aby powiększyć)
Po jej zdjęciu naszym oczom ukażą się cztery otwory umożliwiające montaż wyświetlacza na ścianie. Standard montażu - VESA 100. Od dołu mamy dostęp do gniazd wizyjnych oraz zasilania sieciowego.
Wykonanie produktu jest najwyższej jakości. Staranne dopasowanie elementów, wykończenie detali i jakość materiałów nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z monitorem wysokiej klasy.
To wszystko jeśli chodzi o walory zewnętrzne monitora.
|