Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test dziewiętnastki LCD Sony SDM-HS95P/R
    

 

Test dziewiętnastki LCD Sony SDM-HS95P/R


 Autor: NimnuL | Data: 13/06/06

Test dziewiętnastki LCD Sony SDM-HS95P/RTechnologia LCD ma już swój wiek, a od jakiegoś czasu sprawia wrażenie jakby stanęła w miejscu. Wiele osób uważa nawet, że ta technologia skazana jest na wymarcie. I trudno się dziwić skoro rozwój stanął w miejscu, w którym panelom LCD pod względem parametrów wyświetlania nadal jest daleko do modeli CRT. Nowe panele przestały już prezentować nowatorskie możliwości, a kolejne modele monitorów to zwyczajne odgrzewane kotlety. Czasem producent do starej matrycy dołoży nowy chip czy też powlecze czymś powierzchnie ekranu i już mamy nowy "lepszy" produkt.

W niniejszym teście chcę Wam zaprezentować nowy, dziewiętnastocalowy monitor firmy Sony SDM-HS95P/R. Użyty w nim ekran oparto na matrycy TN, co już na wstępie nie wróży zbyt dobrych rezultatów. Jednak z osądem poczekajcie proszę do końca testu. Czy Sony dzięki technologii X-Black wycisnęło coś wartościowego z niezbyt lubianej matrycy TN? Za chwilę postaram się to wykazać. Zapraszam.

Omówienie liczb

Jak zwykle na początku mojego testu przedstawię Wam "papierowy" opis produktu.

Parametry techniczne niewiele mogą nam powiedzieć o jakości obrazu, ale jakiś wstępny zarys produktu jesteśmy w stanie uzyskać. Otóż współczynnik kontrastu na poziomie 580:1 nie jest wynikiem imponującym. Wiele nowych modeli w porównywalnej cenie oferuje kontrast na poziomie 700:1, ale za to o blisko 50% gorszą jasność wynosząca 300cd/m^2. Cóż, coś za coś.

Reszta parametrów przedstawia się dość typowo. Szczegółowe dane techniczne podane przez producenta znajdziecie tutaj.

W tym momencie ostrzegam byście uważali na jeden mały detal w nazwie modelu. Otóż są dwie wersje tego monitora, omawiana SDM-HS95P/R oraz SDM-HS95P. Różnica jednej literki przedkłada się na ogromną różnicę w praktyce. Otóż model bez "R" posiada matrycę MVA, kontrast 1000:1, nieco większą jasność oraz kąty widzenia. Szczegółowe porównanie parametrów obu modeli znajdziecie tutaj.

A oto z czym będziemy mięli dzisiaj do czynienia:

  
(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Omówienie liczb)    -   następna strona (Omówienie szczegółów)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test dziewiętnastki LCD Sony SDM-HS95P/R
 
 » Omówienie liczb
 » Omówienie szczegółów
 » Omówienie konkretów
 » Słowo na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »