Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test mousepada Steelpad QcK mini
    

 

Test mousepada Steelpad QcK mini


 Autor: Tytan | Data: 02/10/06

Test mousepada Steelpad QcK miniPodkładki pod myszki do niedawna były jednym z tych produktów, które po prostu są, a o których się nie mówi czy tym bardziej wybiera. Kupując nowy komputer czy to samą myszkę najczęściej nie myślimy o powierzchni, na której pracować będzie nasz gryzoń. A jest to spory błąd, który jednak coraz częściej zostaje zauważany. Dobra mysz bez dobrej podkładki jest tym, czym nowa S-klasa na oponach 10-letniej poprzedniczki. Jeździć się da, ale czy będzie to takie samo jak z nowym, dobrym ogumieniem? Z pewnością nie. Dlatego też - wracając do komputerowej rzeczywistości - dobra podkładka jest rzeczą, która nie tylko zwiększa precyzje działania myszy, ale i nasz komfort pracy. Zapraszam do krótkiego testu.
     

Wstęp

Na szczęście wydaję się obecnie, że mimo wyżej opisanego zjawiska coraz więcej osób (nie tylko graczy) dostrzega wagę tego dodatku i pragnie wyposażyć swojego gryzonia w dobrego i solidnego mousepada. Niestety bardzo często ta chęć zostaje brutalnie powstrzymana przez ceny tychże akcesoriów. Dla zdecydowanej większości użytkowników komputerów wydanie kwoty porównywalnej z nowym gryzoniem na podkładkę jest zbyt wielkim aktem rozrzutności.

I dla tych osób z ratunkiem przyszedł znany i ceniony wśród półświatka graczy komputerowych producent akcesoriów - SteelSeries. Wypuścił on na rynek podkładkę Steelpad QcK mini, która miała stać się pomostem dla osób pragnących wyposażyć swojego gryzonia w solidnego partnera, je

Czy ten szczytny cel się powiódł? O tym w dalszej części tekstu.Steelpad QcK mini

Steelpad QcK mini jest najtańszym mousepadem tego producenta. Będąc "zmniejszoną" wersją Steelpad'a qck (opisywanego na łamach TwojePC) jego cena w zależności od sklepu oscyluje w granicach 25-30zł. Choć może się to wydać sporo jak za podkładkę (porównując z "marketowymi no name'ami) to jak na markowy produkt nie jest to kwota wygórowana.

Podkładka zaskakuje już opakowaniem. Jest ono po prostu małe. Rozmiarami przypomina pudełko po... paście do zębów, a nie po podkładce komputerowej. Samo w sobie jest solidne, gustownie zaprojektowane i po samym pierwszym spojrzeniu można odnieść wrażenie, że obcujemy z towarem wysokiej jakości. Szkoda tylko, że nie znajdziemy na niej polskiego opisu obok wielu innych języków, które na nim występują. Świadczy to trochę o ignorancji producenta, ale z drugiej strony w dobie powszechnej znajomości języków obcych nie jest to zbyt istotne.

Po otwarciu pudełka i wysunięciu jego zawartości naszym oczom ukaże się... zrolowany naleśnik. Może nie jest to najbardziej fachowe określenie komputerowego gadżetu, ale jak najbardziej jest tutaj trafne. Moją pierwszą myślą po wyjęciu pada było udanie się po coś ciężkiego, coś czym można by przykryć podkładkę, w celu jej wyprostowania. Szczęśliwie już druga myśl była krańcowo inna od poprzedniej - rozwinięcie podkładki powoduje jej całkowite wyprostowanie. Od razu po wyjęciu z opakowania jest gotowa do użytku. Dzieję się to za sprawą specjalnego materiału z jakiego wykonano mousepada. Jest on otóż odporny na gniecenie i zaginanie, a swoją masą i grubością bardzo dokładnie przylega do podłoża na całej swej powierzchni.

O ile podkładki QcK i Qck+ były podkładkami dużymi (320mm x 285mm oraz 450mm x 400mm) o tyle wersja Qck mini przeznaczona jest dla osób dysponujących mniejszą powierzchnią biurka. Jej wymiary to: 250x210 mm. W moim odczuciu są to wymiary w zupełności wystarczające do komfortowej pracy. Podkładka nie zajmując znacznej części biurka jest jednocześnie wystarczająca wygodnej obsługi myszy.

Stylistyka produktu jest bardzo dobra i profesjonalna. Cała powierzchnia jest jednolicenie czarna, za wyjątkiem lewego, dolnego rogu w którym znajduję się niewielkie, eleganckie logo producenta, świadczące, że produkt należy do linii produktów Stellpad. Miły smaczek.

Podkładka jak już wspomniałem wykonana jest z materiału. Jest on przyjemny w dotyku i sprawia wrażenie solidnego. Od spodu powierzchnia jest zupełnie inna. Jest to chropowata guma (według producenta - kauczuk) mająca na celu utrzymywać podkładkę na miejscu. Z zadania tego produkt spisuję się idealnie. Mimo szybkich ruchów myszki, dotykania nadgarstkiem podkładki stabilnie trzyma się ona na miejscu. Nie ma mowy o ciągłych gonitwach za padem po biurku.

Jak sprawuję się pad w codziennej pracy? Wspaniale! Miałem okazję testować go na trzech myszkach: Logitech mx310 (optyczna, przewodowa), Microsoft Wireless Explorer (optyczna, bezprzewodowa) a także na starej kulkowej myszce A4-Tech (jeszcze z wyjściem com). Niezależnie od gryzonia jaki poruszał się po Steelpadzie wygoda operowania myszą oraz jej precyzją rosła w stosunku do zwykłego blatu biurka czy też najtańszej szmacianki z marketu. Przede wszystkim sensor optyczny doskonale radzi sobie z detekcją ruchu, kiedy światło czujnika optycznego odbija się od czarnej, lekko chropowatej powierzchni pada. QcK mini eliminuje wszelkie przypadki "ucieczek kursora", sprawiając, że praca na komputerze staję się wyjątkowo przyjemna. Dodatkowo komfort zwiększa opieranie nadgarstka na ciepłym i przyjemnym w dotyku materiale, z którego zrobiony jest opisywany produkt. Zdecydowanie jest to przewaga w stosunku do chłodnego i obojętnego drewna biurkowego blatu.

Jeżeli chodzi o kwestie utrzymania czystości mousepada to nie ma tutaj najmniejszych problemów. Można ja wygodnie wytrzeć sucha, bądź lekko zwilżoną szmatką całkowicie zwracając jej nowość. Wbrew moim obawom również czarna i chropowata struktura materiału nie przyciąga zanadto kurzu.

Podsumowując nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić każdemu podkładkę Steelpad QcK mini. Jest to produkt najwyższej jakości, posługując się hasłem reklamowym jednego z producentów samochodowych: "zaprojektowani by cieszyć". Jej znakomite właściwości sprawiają, że podkładka ucieszy nie tylko graczy, ale i każdego, kto oczekuje od myszki wysokiej precyzji działania i wygody obsługi, a więc grafików, projektantów, webdesigerów. Wysoka jakość wykonania połączona z trwałością i niewygórowaną ceną daje nam produkt niemal idealny. Niemal dlatego, że w naturze nie istnieją rzeczy idealne.

O jakości produktu firmy Steeleries świadczy też niezbicie roczna gwarancją jakiej udziela producent. Na pewno jest to wyjątkowe jak na podkładkę pod mysz.

Steelpad QcK mini

TwojePC OK!

PLUSY:

  + jakość wykonania
  + design
  + wytrzymałość
  + cena
  + roczna gwarancja

MINUSY:

  - nie znaleziono

--
(*) PS. Zdaje sobie sprawę, że powyższy test może wyglądać na artykuł sponsorowany, bądź elektroniczną wersje reklamy rodem z TV-marketu, ale mimo tego zdecydowanie nim nie jest. Prosimy o danie wiary w wiarygodność tekstu.