Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Tanio i dobrze? Test projektorów Benq i Sanyo
    

 

Tanio i dobrze? Test projektorów Benq i Sanyo


 Autor: NimnuL | Data: 09/08/07

Wzornictwo Sanyo PLC-XW55

Standardowym wyposażeniem projektora Sanyo jest pilot zdalnego sterowania wraz z kompletem baterii, przewód zasilający oraz VGA, a także instrukcja obsługi na krążku CD.


(kliknij, aby powiększyć)

Konstrukcja pilota jest bardzo prosta. Niewielka, kanciasta obudowa raczej przeciętnie leży w dłoni, natomiast rozmieszczenie przycisków nie jest nazbyt intuicyjne. Sporo czasu minęło zanim przyzwyczaiłem się do sterowania, a i wtedy nie szkło mi to zbyt sprawnie.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Projektor Sanyo pod względem wyglądu jest bardzo spartański. Na przedzie nie znajdziemy nic prócz obiektywu, czujnika IR oraz kratki wentylacyjnej. Obiektyw chroniony jest zasuwaną, półprzeźroczystą osłoną. Nad obiektywem umieszczono natomiast pokrętło do regulacji ostrości. Niestety dostęp do niego jest wyraźnie ograniczony. Projektora nie wyposażono w funkcję Lens Shift ani zoom, co znacząco utrudni właściwe dostosowanie obrazu do ekranu. Odchylenie obiektywu jest tu stałe, w stosunku 6:1 (góra/dół).


(kliknij, aby powiększyć)

Przód projektora można unieść o około 3cm natomiast do wyregulowania powstałych na skutek tego zniekształceń trapezoidalnych w pionie posłuży programowa korekcja w zakresie +/- 20 stopni.


(kliknij, aby powiększyć)

Po bokach rozmieszczono kratki wentylacyjne, nic więcej.


(kliknij, aby powiększyć)

Na górnej ściance znajdziemy zestaw trzech diod sygnalizacyjnych oraz kilku przycisków umożliwiających sterowanie funkcjami projektora.


(kliknij, aby powiększyć)

Tradycyjnie na tyle umieszczony jest panel z zestawem gniazd sygnałowych, w skład których wchodzi wyjście i wejście d-Sub (RGB, SVideo, Component), kompozytowe Video, wejście i wyjście jack oraz wejście RCA dla audio. Jest tu także gniazdo KensingtonLock, zasilania sieciowego oraz port serwisowy. Dodatkowo niemal połowę powierzchni tylnej ścianki zajmuje wylot wentylacyjny.


(kliknij, aby powiększyć)

Pod spodem projektora znajdziemy klapkę zamykającą komorę z lampą oraz otwory umożliwiające podwieszenie sprzętu pod sufitem. Wloty wentylacyjne umieszczone z przodu i z tyłu chronione są wymiennymi filtrami powietrza.

Jakości wykonania Sanyo PLC-XW55, podobnie jak w przypadku BenQ nie można niczego złego zarzucić. Obudowa jest solidna i sztywna, podobnie jak użyte do budowy materiały.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Tanio i dobrze? Test projektorów Benq i Sanyo
 
 » Wzornictwo BenQ W500
 » Wzornictwo Sanyo PLC-XW55
 » Sprawy techniczne
 » Oprogramowanie - BenQ W500
 » Oprogramowanie - Sanyo PLC-XW55
 » Procedura testowa
 » W praktyce
 » Pozostałe informacje
 » Słowo na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »