Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja LCD TATUNG Vibrant 17M
    

 

Recenzja LCD TATUNG Vibrant 17M


 Autor: NimnuL | Data: 03/08/04

Sprzęt

Monitor przybył zapakowany w duże kartonowe pudełko. Niestety znajduje się na nim bardzo niewiele informacji.


(kliknij, aby powiększyć)

Nie wiadomo co to za firma, a o modelu kryjącym się wewnątrz informuje malutka naklejka z boku pudła.


(kliknij, aby powiększyć)

Wewnątrz opakowania znajdowała się instrukcja obsługi po polsku, zawierająca kompletne informacje na 14 stronach formatu B5. W komplecie znalazł się także przewód zasilający wraz z zasilaczem, przewód audio, analogowy przewód video oraz karta gwarancyjna. Przewody niestety są bardzo krótkie. Przewód audio ma zaledwie 150 cm, przewód video natomiast 130 cm.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Literka "M" w nazwie modelu oznacza wersję multimedialną, co przekłada się po prostu na wbudowane głośniczki. Są one umieszczone w dolnych rogach obudowy, a ich deklarowana moc wynosi 1W na każdy kanał.

Obudowa monitora wykonana jest z gładkiego plastiku w kolorze srebrnym. Sam monitor jest wygląda bardzo estetycznie, lecz wzornictwo jest bardzo toporne.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Bardzo duża ramka okalająca obszar wyświetlania sprawia wrażenie masywnego urządzenia. Przekątna obudowy wynosi 55 cm i jest większa niż przekątna ekranu 21". Niemniej jednak solidne wykonanie rekompensuje nieco ociężały wygląd.

Przedni panel sterowania zawiera sześć niewielkich przycisków.


(kliknij, aby powiększyć)

Przyciski sprawiają wrażenie chromowanych. Wymagają jednak sporej siły przy naciskaniu, by zadziałały. Pozwalają jednak na wygodne poruszanie się po OSD, która prezentuje się następująco:

   

   

   
(kliknij, aby powiększyć)

Jak widać, OSD jest czytelne i pozwala na ustawienie wszystkich istotnych parametrów. Do dyspozycji mamy standardowe ustawienia jasności, kontrastu, głośności, zmiana pozycji obrazu, ustawienie temperatury bieli (6500k i 9300k, auto oraz własne) oraz język OSD (brak polskiego).

Przydatną opcją jest "Auto" po wybraniu której monitor samoczynnie ustawi parametry obrazu (jasność, kontrast i kolory). Przyznam, że ustawienia automatyczne odpowiadały moim preferencjom, zmniejszyłem jedynie jasność.


(kliknij, aby powiększyć)

Na tylnym panelu znajdziemy trzy gniazda. Jedno służy do podłączenia zasilania, kolejne to wejście D-sub oraz wejście audio. Zabrakło jednak cyfrowego złącza DVI. Moim zdaniem w nowoczesnym panelu LCD nie powinno go zabraknąć.

Sporo do życzenia pozostawia również niewielki stopień regulacji położenia wyświetlacza. Odchylenie od pionu o 5° w przód i jedynie 25° w tył to dość mało. Brakuje możliwości podniesienia wysokości ekranu jak również jego obrócenia o 90°.


Przechylenie 5° (kliknij, aby powiększyć)


Przechylenie 25° (kliknij, aby powiększyć)

Vibrant 17M spełnia normę bezpieczeństwa TCO99, jak również posiada inne certyfikaty bezpieczeństwa oraz normę ISO 13406-2 dotyczącą jakości matrycy. Więcej na ten temat w informacjach dodatkowych na końcu testu.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja LCD TATUNG Vibrant 17M
 
 » Dane techniczne
 » Sprzęt
 » Wrażenia użytkownika
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »