Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Wywiad z klanem (CS) Team-Pentagram
    

 

Wywiad z klanem (CS) Team-Pentagram


 Autor: NimnuL | Data: 06/06/05

Wywiad z klanem (CS) Team-PentagramTeam-Pentagram to polska profesjonalna drużyna (klan) walcząca w świecie gier komputerowych. Skład zespołu: Zibi (Zbigniew Rudnicki), Luq (Łukasz Wnęk), Neo (Filip Kubski), TaZ (Wiktor Wojtas) i Napalm (Bartosz Skorupa). W marcu br. na targach CeBIT wygrali najbardziej prestiżowy turniej europejski World Cyber Games organizowany przez Samsunga (odpowiednik olimpiady), za co dostali 15.000 EUR. Wcześniej zwyciężyli w rozgrywkach on-line - EuroCup organizowanych przez serwis ClanBase. Na podstawie tych dwóch zwycięstw w tym roku można śmiało powiedzieć ze są najlepsi w Europie. Niedawno miałem okazję przeprowadzić wywiad z członkami zespołu, oto co udało się z nich wycisnąć. Zapraszam.

Team Pentagram - historia zespołu

8 kwietnia 2004 roku polską scenę e-sport obiegła sensacyjna wiadomość o połączeniu grup Aristocracy oraz SpecSter. Dla fanów CounterStrike'a było to wydarzenie niewiarygodne, niemal zwalające z nóg, gdyż oba te klany na platformie Counter-Strike'a od lat toczyły najbardziej zacięte boje w kraju...

Zarówno jedni, jak i drudzy, posiadali sporą rzeszę zagorzałych fanów. Polska scena podzielona była niemal po połowie, na zwolenników i wrogów obu drużyn, raz wygrywali jedni, potem drudzy (polski finał WCG 2002 Aristocracy, polski finał WCG 2003 Specster itd.), ale wciąż na arenie europejskiej i światowej żaden polski klan nie odnosił znaczących sukcesów - tutaj należy jedynie odnotować dobre miejsca na PG Challenge 2003, dużym turnieju w Czechach, - 4 i 5 miejsce kolejno SpecSter i Aristocracy, oraz 5 miejsce na turnieju Intel Cup w Rydze, tego pierwszego.

Z chwilą połączenia się powstał zespół, w którego składzie znaleźli się najlepsi gracze w Polsce, a dzięki pozyskaniu sponsorów - tu głównie firm Pentagram i Steelpad, dla wszystkich dywizji obu połączonych klanów (Warcraft3, Urbanterror, Painkiller i Counterstrike) pojawiła się niepowtarzalna szansa na stworzenie pierwszego polskiego, profesjonalnego teamu, który mógłby konkurować z zachodnimi drużynami. Na sukcesy nie trzeba było długo czekać. Dywizja CS'a bardzo szybko zdominowała polską scenę, praktycznie pozostawiając konkurencje daleko w tyle, a wkrótce też zaczęła odnosić sukcesy na scenie międzynarodowej.

Do zespołu dołączył nowy członek: Adamn 'ruloN' Wiśniewski i zastąpił Bartosza 'Napalma' Skorupę. Jako że nie był on na ostatnich imprezach z zespołem nie mógł odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania.

poprzednia strona (Team Pentagram - historia zespołu)    -   następna strona (Team Pentagram: Foto)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Wywiad z klanem (CS) Team-Pentagram
 
 » Team Pentagram - historia zespołu
 » Team Pentagram: Foto
 » Team Pentagram: wywiad
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »