Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja smartfona Haier W910, czyli 100% ''China'' w ataku
    

 

Recenzja smartfona Haier W910, czyli 100% ''China'' w ataku


 Autor: Przemysław Rel | Data: 13/11/13

Testy

Teraz przyjrzymy się "suchej” wydajności telefonu w kilku syntetycznych benchmarkach, sprawdzimy wydajność baterii oraz przekonamy się o jakości wykonywanych zdjęć i rejestrowanych filmików.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Jak widać na powyższych wykresach, telefon jest bardzo wydajny. Mamy tutaj do czynienia z "prawdziwym” procesorem ARM – Qualcomm Snapdragon – i to jest odczuwalne. Miłośnicy mobilnych gier mogą być zadowoleni.

Czas pracy na baterii nie odstaje od normy i jest po prostu dobry. Poniższe zrzuty ekranu przedstawiają długość pracy podczas bardzo umiarkowanego korzystania, kiedy telefon przez większość czasu znajdował się w stanie czuwania.


(kliknij, aby powiększyć)

Zapętlone odtwarzanie filmu o rozdzielczości 1080p oraz przepływności bitów ok. 2Mbps pozwoliło na nieprzerwaną pracę przez blisko 5 godzin:


(kliknij, aby powiększyć)

Zdjęcia z wbudowanej kamery prezentują się następująco:


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Zdjęcia pozostawiają sporo do życzenia. Choć nie są szczególnie złe i dużo zależy od warunków oświetleniowych, to trochę im brakuje do jakości z droższych, markowych modeli. Na niektórych zdjęciach widać lekki efekt wyostrzania – zupełnie jak byśmy zastosowali filtr "sharpen” w programie graficznym.
Podobnie jest z filmami. Choć rejestrowane są one w rozdzielczości 1080p, to nie można mówić tutaj nawet o namiastce jakości Full HD.

Jeśli zatem oczekiwaliśmy, że Haier W910 będzie naprawdę idealnym telefonem za niewielką cenę, w tym momencie znajdujemy jego największy minus. Jest po prostu źle – zdjęcia i filmy zbliżone są jakościowo do testowanych przez nas wcześniej tabletów. Jakość ta znajduje się na granicy jakiejkolwiek przydatności. Każdy z zainteresowanych jego zakupem musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim stopniu korzysta z zintegrowanego z telefonem aparatu.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja smartfona Haier W910, czyli 100% ''China'' w ataku
 
 » Wstęp, parametry
 » Otwieramy pudełko
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »