Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Test routerów w cenie 150-300zł: Pentagram P 6343, D-Link DIR-645 i DIR-657
    

 

Test routerów w cenie 150-300zł: Pentagram P 6343, D-Link DIR-645 i DIR-657


 Autor: Grzegorz Szwala (Greg) | Data: 06/09/12

Pentagram P 6343 - Panel administracyjny


(kliknij, aby powiększyć)

Panel administracyjny dostępny jest pod adresem 192.168.1.100, a dane dostępowe umieszczone zostały jak zwykle pod spodem urządzenia. Po zalogowaniu ukazuje się nam skromny kreator dla użytkowników łącz ADSL. Wystarczy wpisać dane dostępowe oraz własny klucz zabezpieczający sieć bezprzewodową. Miłym dodatkiem jest animowana grafika przypominająca o podłączeniu kabla telefonicznego i Ethernet. Jeśli chodzi o "kablówkę" to jedynym sposobem konfiguracji jest odwołanie się do instrukcji obsługi i wejście w zakładkę ustawienia zaawansowane.


(kliknij, aby powiększyć)

Karta główna to zbiór najpotrzebniejszych informacji o stanie połączenia internetowego, LAN, WLAN. Każdy kto choć raz spotkał się z urządzeniem opartym o SoC firmy Broadcom nie będzie miał problemów z odszukaniem poszczególnych opcji.


(kliknij, aby powiększyć)

Aplet zabezpieczeń sieci bezprzewodowej zawiera wszystkie najpotrzebniejsze opcje: zmianę szyfrowania czy kodu PIN dla ręcznego WPS.


(kliknij, aby powiększyć)

To samo można powiedzieć podstawowych ustawieniach tego interfejsu. Możemy ustawić limit podłączonych klientów, zmienić kanał, a co najważniejsze wymusić szerokość pasma niezbędną do pracy w trybie 300 Mbps. Niektóre karty mają bowiem problem z płynną zmianą szerokości kanału, co skutkuje ograniczaniem teoretycznego transferu do 150 Mbps (Lite N).


(kliknij, aby powiększyć)

Kolejną przydatną funkcją może okazać się bezprzewodowy most (WDS). Zasada jego działania jest prosta - router rozgłasza sygnał otrzymany od drugiego urządzenia bezprzewodowego. Należy przy tym pamiętać że nie wszystkie urządzenia na rynku będą ze sobą kompatybilne. W takich przypadkach pozostaje nam zaopatrzyć się w dedykowane urządzenie z funkcją repeater np. AirLive N.Plug testowany na łamach TwojePC.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Mimo, że jest to budżetowa konstrukcja nie zabrakło wsparcia dla NAT i QoS. W przypadku tego drugiego sekcja nie jest zbyt rozbudowana. Ustawiamy priorytety bazując na wstępnie ustalonych kategoriach dostępowych. Możemy również tworzyć własne.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test routerów w cenie 150-300zł: Pentagram P 6343, D-Link DIR-645 i DIR-657
 
 » Wstęp
 » Pentagram Cerberus P6343
 » Pentagram P 6343 - Panel administracyjny
 » D-Link DIR-645
 » D-Link DIR-657
 » DIR-645, 657 - Panel Administracyjny
 » DIR-645, 657 - Dodatkowe funkcjonalności
 » Metodologia testów
 » Wyniki testów
 » Testy zasięgu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »