Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test notebooka Dell Alienware M15x: waga ciężka dla graczy
    

 

Test notebooka Dell Alienware M15x: waga ciężka dla graczy


 Autor: DYD | Data: 09/11/10
     

Alienware M15x: wygląd, BIOS

Notebook przy pierwszym kontakcie sprawia wrażenie dość topornego, surowego i oczywiście ciężkiego. Waga lekko przekraczająca ponad 4kg nie jest przeznaczona dla delikatnych niewiast - im notebook kojarzy się ze stolnicą do ugniatania ciasta. Jednak osoba o bicepsach większych niż bocianie pięty jest w stanie ocenić go bardziej przychylnie. Z jednej strony jego przeznaczaniem nie jest mobilność, choć z drugiej strony Dell kieruje go graczom często uczestniczącym w różnej maści 'lan-party', więc chcąc nie chcąc trzeba będzie go dźwigać.

Wróćmy jednak do wyglądu. Z zewnątrz wyróżnia się jedynie dość agresywnym ściętym przodem, który przypomina grill sportowego auta. Wszelkie wyjścia i wejścia umieszczono po dwóch bokach notebooka, z tyłu znajdują się tylko wyloty powietrza zaś dwa głośniki umieszczono na spodzie. Całość wykonana jest z plastyku o mocnej i wytrzymałej strukturze, choć wykończenia poszczególnych elementów obudowy są różne. Na lekko błyszczącej pokrywie, która niestety ściąga na siebie dość spore ilości odcisków (przykry efekt palcowania) znajduje się buźka obcego, która symbolizuje logo Alienware.

Po otwarciu pokrywy naszym oczom ukazuje się błyszcząca matryca, klawiatura z białym obrysem klawiszy oraz średniej wielkości pad z dwoma klawiszami, który zlewa się z plastykiem go okalającym. Ten element wykończenia wokół klawiatury i pada jest już inaczej wykonany niż wcześniej opisana pokrywa. Jego chropowaty, matowy i wytrzymały materiał nie powoduje żadnych odcisków palców oraz sprawia wrażenie na tyle solidnego (i ma tak dużą powierzchnię), że aż chce się postawić gorący kubek z kawą na nim. Drapieżny skos z przodu, oprócz waloru estetycznego, poprawia komfort ułożenia rąk.

Spójrzmy na pierwsze zdjęcia laptopa Alienware M15x.

  

     
Kilka rzutów na laptopa Alienware M15x, widać matowy plastyk (wydaje się być bardzo trwały i solidny) obudowy wokół klawiatury oraz lekko błyszczącą pokrywę, która zbiera odciski palców niestety... (kliknij, aby powiększyć)

W wyposażeniu testowanego laptopa Alienware M15x był tyko zasilacz - płaskiej konstrukcji z podświetlaną końcówką. Zasilacz posiada dość długi kabel podłączeniowy - przy transporcie pomaga załączona gumowa spinka, którą możemy spiąć kable z zasilaczem. Laptop wyposażony został w akumulator litowo-jonowy.

     
Zasilacz dość spory i płaski, posiadający świecącą na niebiesko końcówkę, dobry pomysł za możliwość spięcia kabli z zasilaczem (kliknij, aby powiększyć)

  
Bateria litowo-jonowa, 6 ogniw (kliknij, aby powiększyć)

Pora na dokładniejsze spojrzenie na laptopa. Warto zwrócić uwagę na wspomniane ścięcia z przodu i z tyłu, napęd typu slot-in, brak złącza HDMI (w miejsce tego dano Displayport) oraz solidne mocowanie górnej pokrywy. Notebook ma w końcu być wykorzystywany przez rasowych graczy, a oni raczej do 'delikutaśnych' nie należą ;-)

  
Laptop w zamknięciu i w lekkim otwarciu "paszczy"
Widać agresywne ścięcia przodu i tyłu (kliknij, aby powiększyć)

  
Klawiatura i T-Pad. Widać jasne obramowanie klawiszy, to jeszcze nie podświetlenie (kliknij, aby powiększyć)

  
Alienware M15x w wersji "rozwartej" (kliknij, aby powiększyć)

  
Przód laptopa - to nie są głośniki, w tym grillu w stylu auta umieszczono diody
Głośniki umieszczono od spodu - z tyłu są wyloty powietrza (kliknij, aby powiększyć)

  
Złącza oferowane przez Aliena po dwóch bokach: widać m.in. napęd optyczny w formie slot-in oraz mieszane złącze e-Sata i USB
Nie ma HDMI, jest za to złącze Displayport (kliknij, aby powiększyć)

Na koniec zrzuty ekranu z BIOSu, w którym można manewrować częstotliwością pamięci (Auto, 800, 1066, 1333, 1600) i zwiększyć im napięcie (1.5V, 1.6V, 1.7V). Dla procesora pozostawiono możliwość włączenia/wyłączenia trybu Turbo.

     

     
Funkcje BIOSu, można próbować troszkę podkręcić zegar pamięci i zwiększyć im napięcie
Dla CPU ustawiamy tylko tryb Turbo (kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test notebooka Dell Alienware M15x: waga ciężka dla graczy
 
 » Wstęp i specyfikacja techniczna M15x
 » Alienware M15x: wygląd, BIOS
 » Uruchomienie, aplikacje i funkcje specjalne
 » Alienware M15x vs mocny Desktop
 » HDD, pobór prądu, bateria, chłodzenie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »