Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test Ariva HDplayer 210 - odtwarzacz HD z miejscem na dysk
    

 

Test Ariva HDplayer 210 - odtwarzacz HD z miejscem na dysk


 Autor: DYD | Data: 16/08/10

Test Ariva HDplayer 210 - odtwarzacz HD z miejscem na dyskAriva to nowa marka Fergusona, znanego w naszym kraju producenta urządzeń typu tunery satelitarne, odtwarzacze DVD czy playery HD. Niedawno miała miejsce premiera nowego odtwarzacza multimedialnego Ariva HDplayer 210. Podobnie jak konkurencyjne urządzenia np. Asusa czy Patriota (testowane u nas w redakcji) oparte jest na systemie Linux oraz odtwarza pliki wideo (wsparcie 1080p, mkv, blu-ray) audio i zdjęcia. Z ciekawszych funkcji posiada klienta BitTorrenta oraz wewnętrzny slot SATA na dyski 3.5 cala. Wyposażony w gniazdo LAN posiada także opcjonalne podłączenie Wi-Fi poprzez USB. Po krótkim wstępie zapraszam do poniższej recenzji modelu Ariva HDplayer 210.

Opis, zdjęcia i specyfikacja

Ariva HDplayer 210 jest odtwarzaczem pozwalającym oglądać filmy HD (MKV H.264, pliki iso blu-ray, pliki .ts), nagrania z kamer HD, słuchać cyfrowej muzyki w wielu formatach czy też prezentować zdjęcia w rozdzielczościach HD na ekranie TV. Dzięki obsłudze wielu różnych protokołów transmisji danych urządzenie pozwala na odtwarzanie plików pobieranych z internetu oraz przez sieć domową z dysków komputerów, pamięci typu pendrive, dysków USB i NAS, cyfrowych kamer wideo, jak również zewnętrznych napędów optycznych DVD lub BD.

HDplayer 210 wspiera większość najnowszych formatów audio i wideo, wliczając w to formaty wysokiej rozdzielczości obrazu HD (płynne odtwarzanie materiałów HD w rozdzielczościach 1080p) i wielokanałowego dźwięku o wysokich współczynnikach bitrate. Obsługuje również polskie napisy oraz wybrane serwisy internetowe (aktualnie: YouTube, Picasa, Flickr, prognoza pogody, czytnik RSS). Obudowa umożliwia zamontowanie wewnątrz dysku twardego SATA 3,5", po instalacji którego HDplayer 210 może służyć dodatkowo jako NAS i klient BitTorrent.

Głowne cechy:

- Opcja instalacji wewnętrznego dysku SATA 3,5" o pojemności do 2 TB. Funkcja NAS i klient BitTorrent
- Złącze HDMI z sygnałem do 1080p (1920x1080 60 Hz, tryb 24p)
- Cyfrowe optyczne wyjście audio
- Obsługa wielokanałowych formatów audio AC3 (DolbyDigital), DTS, wbudowane dekodery umożliwiające downmix dźwięku wielokanałowego do stereo (na wyjściu analogowym i cyfrowych w LPCM)
- Złącze sieci Ethernet (RJ-45, 100MBit), opcjonalny adapter WiFi 802.11g/n
- 2 złącza host USB 2.0 do podłączania zewnętrznych pamięci i dysków USB oraz karty WiFi
- Czytnik kart pamięci MS/MMC/SD (w tym SD HC)
- Odtwarzanie wideo w HD w formatach MPEG-2 (TS/PS), MPEG-4 (w tym H264, AVCHD), WMV i innych, obsługa MKV
- Dekodery audio dla formatów MPEG Audio, OGG, DTS, AC3
- Menu obejmujące język polski, obsługa polskich znaków w napisach. Obsługa polskich napisów TXTWygląd

Jak prezentuje się Ariva HDplayer 210? Czarna obudowa ze srebrno-aluminiowymi wstawkami wykonana jest minimalistycznie, bez zbędnych dodatków. Góra obudowy zrobiona jest ze szczotkowanego aluminium, natomiast reszta to typowy plastyk. Z przodu umieszczono jedynie czujnik podczerwieni dla pilota, zaś wszelkie gniazda zamontowane zostały z tyłu i z prawej strony playera. Po lewej stronie znalazła się kratka chłodząca, także spód odtwarzacza posiada odpowiednie wycięcia i dodatkowo po środku wiatraczek. Od spodu osadzony zostaje dysk twardy i potrzebuje on odpowiedni system wentylacji, aby nie został przegrzany.

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

Rozmieszczenie wyjść i wejść przedstawiam na zdjęciach. Odległość portów USB jest wystarczająca, aby dwa urządzenia USB (np. pendrive i karta Wi-Fi) nie kolidowały ze sobą. Przydałby się port USB z tyłu oraz możliwość ustawienia obudowy w pionie. Ogólnie wykonanie Arivy nie budzi zastrzeżeń, jest estetyczne, schludnie i może się podobać. W zestawie znajdziemy obszerną instrukcję obsługi w PL, pilot z dwoma mini-paluszkami, kabel HDMI i kable A/V. Poniżej zdjęcia opcjonalnego adaptera Wi-Fi od Fergusona.

     
(kliknij, aby powiększyć)Montaż dysku:

Wewnątrz Arivy możemy zamontować dysk twardy ze złączem SATA o rozmiarze 3.5 cala - odpowiednich rozmiarów komora umożliwia montaż takiego dysku. Mniejszy dysk też wejdzie, ale nie będzie można go prawidłowo zamocować. Dysk montujemy od spodu, poziomo, odkręcając na początku pokrywę (dwie śrubki). Wewnątrz znajdują się wyprowadzenia zasilania i portu SATA, do których podłączamy nasz dysk. Specjalne plastikowe elementy oraz gąbeczki utrzymają dysk nieruchomo. Zamontowanie dysku jest konieczne, aby móc korzystać z usługi BitTorrent, funkcji serwera plików NAS (SAMBA serwer) oraz mieć dostęp do danych HDD przez sieć przewodową lub Wi-Fi. Po zamontowaniu dysku konieczny jest jego format w urządzeniu Ariva. Formatowanie trwa kilkanaście sekund, po czym można już śmiało przystąpić do obsługi naszego playera.

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Opis, zdjęcia i specyfikacja)    -   następna strona (Ariva HDplayer 210 w działaniu)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Ariva HDplayer 210 - odtwarzacz HD z miejscem na dysk
 
 » Opis, zdjęcia i specyfikacja
 » Ariva HDplayer 210 w działaniu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »