Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test zaawansowanego chłodzenia Noctua NH-D14: cisza i wydajność
    

 

Test zaawansowanego chłodzenia Noctua NH-D14: cisza i wydajność


 Autor: DYD | Data: 29/09/11
     

Testy

Wydajność chłodzenia została sprawdzona na poniższej konfiguracji. Kilka słów dodatkowych. Obudowa i komponenty były tak dobrane, aby zminimalizować poziom hałasu. Obudowa Fractal-Design Define R3 posiada w standardzie wyciszenie ścianek matami bitumicznymi. Miała też zamontowane dwa wiatraki 120mm z przodu oraz jeden 120mm z tyłu, jednak pracujące na minimum ilości obrotów. Dyski HDD był zamontowany w obudowie Scythe, co wycisza go skutecznie, ale trochę podnosi temperaturę. Na karcie GTX470 był zamontowany Accelero XTREME Plus, trójwiatrakowy cichy i wydajny zestaw chłodzenia. Model Noctua NH-D14 pracował z wykorzystaniem dwóch adapterów U.L.N.A., które zmniejszają hałas, lecz również wydajność. Bez adaptera chłodzenie jest lekko słyszalne, a po zastosowaniu U.L.N.A. staje się wyjątkowo ciche (wedle specyfikacji różnice wynoszą 19dBA vs 12dBA).

Na początek test w standardowych ustawieniach procesora QuadCore i7-920 z włączonym Turbo. Stress test polegał na jednoczesnym włączeniu System Stability Test w aplikacji AIDA 64 oraz w okienku uruchomionym Heaven DX11 Benchmark 2.5 Pro, w celu obciążeniu grafiki.

Teraz pora na podkręcenie procesora. W takich warunkach BOXowy cooler Intela nie nadawał się w ogóle do testów po podkręceniu. Zaś Gelid dochodził do skrajnych temperatur i trzeba było przerwać test (przy o/c).

Dla chętnych dodatkowe wyniki z czujników pozostałych komponentów komputera - widać, że dodatkowym elementem krytycznym jest mostek północny, który ma tendencję do sporego nagrzewania.

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test zaawansowanego chłodzenia Noctua NH-D14: cisza i wydajność
 
 » Noctua NH-D14
 » Gelid Tranquillo
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »