Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Player z przeszłości: test Creative ZEN Style M300
    

 

Player z przeszłości: test Creative ZEN Style M300


 Autor: NimnuL | Data: 22/07/11

Podsumowanie

Tak, jestem mocno zniesmaczony. Stąd mój mały apel do producentów. Skończcie z tą, trwającą już zbyt długo błazenadą. Nie wciskajcie swoim produktom funkcji, z których nie da się skorzystać. Produkujcie wyspecjalizowane, dopracowane urządzenia, bez lania wody. Dokładanie zbędnych funkcji tylko ośmiesza wasze produkty, osłabiając użyteczność podstawowych funkcji urządzenia. Producenci samochodów osobowych nie montują im przecież mieszadeł do betonu i młynów żarnowych do zboża, prawda?

Nawiązując do modelu M100. Mógłby on być odtwarzaczem znacznie ciekawszym niż M300. Rezygnacja z modułu BT ma sens, jednak wycięcie odbiornika radiowego nie jest dobrym pomysłem. Może Creative zechciałby pokusić się na stworzenie modelu np. o oznaczeniu M50, który kosztowałby 99zł i oferowałby jedynie odtwarzanie muzyki oraz radio. I wyświetlacz OLED. I o połowę mniejsze rozmiary. I fizyczne przyciski. I byłby to hit sezonu. Tylko sugeruję.

Creative ZEN Style M300 to niewątpliwie produkt bardzo nieudany. Nie jest jednak pozbawiony zalet. Być może zainteresują się nim osoby, które mają słuchawki lub głośniki bazujące na transmisji BT. Być może inni kupią taki odtwarzacz z sympatii do producenta lub ze względu na wygląd. Owszem, odtwarzanie muzyki jest na akceptowalnym poziomie, więc jeśli skupimy się tylko i wyłącznie na tej funkcji, dramatu nie ma. Odtwarzacz ratuje się również możliwością rozszerzenia pamięci i dość kompaktowymi wymiarami. Jest to w jakimś sensie koło ratunkowe, choć biorąc pod uwagę ciężar wad doczepionych do ZENa, nie pozwoli na długie utrzymywanie się na powierzchni.

Tak, więc w rezultacie z pudełka wypada nam potworek uzbrojony w zębiska, których nie potrafi użyć. A jak się przyjrzymy z bliska to potworek okazuje się być niegroźnym szczenięciem, w dodatku pluszowym.

A ile kosztuje M300? Wersja najtańsza - 4GB - według producenta to wydatek 199zł, wersje 8 i 16GB to cena rzędu 279 i 359zł. W Sieci ceny są nieco niższe.

· · · Sprawdź ceny odtwarzaczy przenośnych w ofercie sklepu · · ·


poprzednia strona (W dłoni i na uszach)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Player z przeszłości: test Creative ZEN Style M300
 
 » Techniczna strona medalu
 » Ocena po okładce
 » W dłoni i na uszach
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »