Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test odtwarzacza Creative ZEN X-Fi3 oraz słuchawek Creative WP-250
    

 

Test odtwarzacza Creative ZEN X-Fi3 oraz słuchawek Creative WP-250


 Autor: NimnuL | Data: 25/01/13

Test odtwarzacza Creative ZEN X-Fi3 oraz słuchawek Creative WP-250Bezprzewodowo i muzykalnie. Witam ponownie, tym razem okazją do naszego spotkania jest bezprzewodowa rozrywka audiowizualna w wydaniu Creative. W kolejnych rozdziałach przedstawię Wam, Drodzy czytelnicy nowy, przenośny i multimedialny odtwarzacz z serii ZEN, model X-Fi3 umożliwiający transmisję dźwięku przez Bluetooth. Urządzeniu temu będą towarzyszyć bezprzewodowe, sportowe słuchawki WP-250 z wbudowanym mikrofonem. Czas wydaje się właściwy, bo zima niedługo się skończy, a wiosna sprzyja wznowieniu aktywności fizycznej. Na pierwszy rzut oka sprzęt ten wygląda ciekawie, uniwersalnie i nowocześnie. Czy to wrażenie zostanie utrzymane do samego końca i czy wytrzyma ostrzał konkurencji na tym bezkresnym polu? Przekonajmy się.

Dane techniczne

Tradycyjnie już, zanim przejdę do sedna sprawy, przedstawię Wam omawiany tutaj sprzęt od strony technicznej. Zacznijmy od odtwarzacza. Jeśli macie ochotę zobaczyć jak wygląda on w środku, odsyłam Was tutaj.

We wstępie warto wspomnieć, że sam producent zaznacza iż nie jest to certyfikowany odtwarzacz DivX, w związku z czym mogą zdarzać się problemy z obsługą niektórych plików, szczególnie wówczas gdy te nie będą kodowane w standardzie MPEG-4 Simple (SP) lub Advanced Simple Profile (ASP). GMC oraz QPEL nie są wspierane w tym przypadku.

Inna sprawa, to to że producent wspomina o istnieniu trzech wersji tego odtwarzacza, z różnymi pojemnościami wbudowanej pamięci. Moje poszukiwania wskazują na to, że wersja 32GB nie występuje w przyrodzie. Jedynie w Amerykańskim sklepie Creative znalazłem wzmiankę o braku tej opcji w magazynie. W innych sklepach (PL, GB, FR, GE) po wersji 32GB nie pozostał nawet zapach. To jednak nie stanowi istotnego problemu, biorąc natomiast pod uwagę możliwość rozszerzenia pamięci przy użyciu bardzo tanich kart microSD, kto chciałby przepłacać za pamięć wbudowaną?

Aby "cieszyć się" możliwością odtwarzania filmów, zdjęć i muzyki na telewizorze, musimy zakupić specjalny przewód A/V za 18GBP lub 20EUR. Celowo użyłem tutaj cudzysłowu, bo trudno mówić w tym wypadku o jakiejkolwiek przyjemności podczas seansu w tak niskiej rozdzielczości na dużym ekranie.

Przewód nie jest jednak specjalnie skomplikowany i myślę, że można to bez trudu zmontować w domu. Pytanie tylko, po co?

Na liście wyposażenia dodatkowego istnieje dedykowany pokrowiec silikonowy, klips do paska oraz pokrowiec zintegrowany z breloczkiem do kluczy. I co z tego, skoro nie znajdziemy tego w żadnym polskim sklepie? Natomiast oficjalną cenę wynoszącą 20 Funtów Brytyjskich (25EUR) z litości pomijam milczeniem.

Na koniec zostawiłem sobie najlepsze - dołączone do zestawu słuchawki EP-630. W dzisiejszych czasach odtwarzacz w tym przedziale cenowym, z seryjnie dołączonymi, sensownymi słuchawkami to nie jest chleb powszedni. Nawet sprzęt znacznie droższy często nie może pochwalić się niczym ponad prostymi pchełkami. Oczywiście nie ma podstaw do piania z zachwytu, choć na papierze jest ciekawie, to nadal tania konstrukcja słuchawek (cena rynkowa zaczyna się od 60zł). Jest to jednak model popularny i powszechnie lubiany.

ZEN X-Fi3 współpracuje z systemami operacyjnymi Windows XP (SP2), Vista oraz 7. W związku z tym, że jest to urządzenie widoczne w systemie jako dysk wymienny (wyłącznie FAT32), nie widzę przeszkód, aby na sprzęt ten nie współpracował z systemami spoza grupy Okienek.

Rzućmy teraz krótkie spojrzenie w stronę słuchawek WP-250.

To lekka, bezprzewodowa konstrukcja z wbudowanym mikrofonem, i właściwie na chwilę obecną niewiele więcej można o niej powiedzieć. W części praktycznej porozmawiamy o szczegółach.

poprzednia strona (Dane techniczne)    -   następna strona (Strona wizualna)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test odtwarzacza Creative ZEN X-Fi3 oraz słuchawek Creative WP-250
 
 » Dane techniczne
 » Strona wizualna
 » Strona praktyczna
 » Słowo podsumowania
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »