Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Test odtwarzacza Creative ZEN X-Fi3 oraz słuchawek Creative WP-250
    

 

Test odtwarzacza Creative ZEN X-Fi3 oraz słuchawek Creative WP-250


 Autor: NimnuL | Data: 25/01/13

Strona wizualna


(kliknij, aby powiększyć)

Zen X-Fi3 zapakowano w zwarte, przeźroczyste pudełko, w którego wnętrzu znajdziemy prostą dokumentację, krótki przewód USB oraz wspomniane wcześniej dokanałowe słuchawki EP-630 z kompletem trzech rozmiarów silikonowych nakładek.

     
(kliknij, aby powiększyć)

Na pierwszy rzut oka, nowe urządzenie Creative zostało zaprojektowane i zbudowane w sposób estetyczny i stonowany. Na przedniej ściance znajduje się niewielki wyświetlacz otoczony dotykowym panelem w postaci pięciu ikon (góra, dół, odtwarzanie/pauza, powrót oraz opcje). Piktogramy są podświetlane białym kolorem. Na górnej ściance znalazł się przełącznik odpowiedzialny za uruchomienie odtwarzacza lub blokadę wszystkich przycisków, a przeciwlegle zainstalowano gniazdo słuchawkowe, port USB oraz monofoniczny głośniczek. Na prawej ściance znalazły się dwa przyciski odpowiedzialne za głośność, a ostatnia strona kryje w sobie monofoniczny mikrofon, slot na kartę microSD oraz przycisk reset.

Niestety pozytywne wrażenie estetyki pryska w momencie gdy weźmiemy X-Fi3 do ręki. Spora grubość oraz wszędobylskie plastiki sprawiają wrażenie tandety i niskiej jakości. Jednak to tylko wrażenie, bo do samej precyzji wykonania, spasowania elementów i sztywności konstrukcji nie mogę się przyczepić. Lekkość i plastikowość konstrukcji może nawet okazać się praktyce rozwiązaniem odpornym na uszkodzenia, np. upadki. Wrażenie lekkości wynika zwyczajnie ze stosunkowo sporej grubości. Za urządzenie istnej wagi piórkowej uznaję iPod Shuffle i jego 12 gramów.


(kliknij, aby powiększyć)

W skład wyposażenia fabrycznego Creative WP-250 wchodzi jednometrowy przewód USB (służący do ładowania akumulatora) oraz trzy rozmiary gumek. Brakuje mi tu prostego futerału, choćby teksturowej sakiewki pozwalającej na bezpieczny transport słuchawek. Silikonowe wkładki są przecież bardzo delikatne i podatne na zabrudzenia.

     
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Jest to dość nietypowa konstrukcja łącząca w sobie sportowy charakter z pałąkiem przebiegającym na karku, słuchawkami dokanałowymi oraz rozwiązaniami pozwalającymi na prowadzenie rozmów telefonicznych. Przyciski sterujące zgrupowano w prawej słuchawce, znajduje się tam trójfunkcyjny przycisk (włączenie, odbieranie i kończenie rozmowy) oraz przyciski sterujące głośnością. Umieszczono tu również port USB. Po przeciwnej stronie zainstalowano przycisk odpowiedzialny za odtwarzanie oraz przesuwanie utworów.


(kliknij, aby powiększyć)

Pałąk spoczywający na karku to w rzeczywistości elastyczny, miękki przewód pozwalający na dowolne jego formowanie. Po wyjęciu z pudełka całość ochoczo zwija się w niewielką spiralę. Poziomowi jakości i precyzji wykonania nie mogę niczego złego zarzucić. Krawędzie obrobione są we właściwy, dokładny sposób, a użyte do budowy materiały nie budzą żadnych zastrzeżeń.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test odtwarzacza Creative ZEN X-Fi3 oraz słuchawek Creative WP-250
 
 » Dane techniczne
 » Strona wizualna
 » Strona praktyczna
 » Słowo podsumowania
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »