Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Test odtwarzacza Creative ZEN X-Fi3 oraz słuchawek Creative WP-250
    

 

Test odtwarzacza Creative ZEN X-Fi3 oraz słuchawek Creative WP-250


 Autor: NimnuL | Data: 25/01/13

Słowo podsumowania

Czas płynie szybko i nieubłaganie, a rozwój technologii stara się jemu dotrzymać kroku. Creative postanowiło jednak żyć w swoim tempie. Nowy produkt Creative ZEN X-Fi3 mogę opisać jednym tylko słowem: rozczarowanie. Jest to produkt całkowicie niepotrzebny na obecnym, dobrze zagospodarowanym rynku. Cena tego urządzenia jest według mnie stanowczo zbyt wygórowana.

Odtwarzacz ten z pewnością broni się dołączonymi do zestawu, stosunkowo dobrymi słuchawkami i poprawną jakością dźwięku, ale to stanowczo za mało, szczególnie gdy pod uwagę weźmiemy cenę. Niewielkich odtwarzaczy Creative ma przecież w ofercie więcej. X-Fi3 jest w chwili pisania tego artykułu blisko dwukrotnie droższy niż model M300, i nie widzę uzasadnienia dla takiej różnicy w cenie. Jeśli macie zamiar wykorzystywać transmisję Bluetooth, może warto rozważyć ten bardzo niedopracowany ale jednak znacznie tańszy model M300. Jeśli natomiast szukacie taniego, prostego odtwarzacza kieszonkowego, może warto zainteresować się modelem M100. Konkurencja również nie zasypuje gruszek w popiele i w cenie około 300zł znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju dopracowanych na tip-top modeli, nie koniecznie MP4. W ogóle istnienie przenośnych odtwarzaczy multimediów w dobie nowoczesnych telefonów komórkowych i smartfonów wydaje się być całkowicie nieuzasadnione. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć bytność malutkich odtwarzaczy muzyki jak np. Apple iPod Shuffle lub Creative ZEN Stone (już nieprodukowany, a u nas omawiany), który wyśmienicie nadaje się do sportu, ale już kieszonkowe kombajny multimedialne z bezużytecznym funkcjami to jakiś relikt przeszłości.

Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku słuchawek WP-250. Cena (180zł, styczeń 2013r) tego urządzenia na pierwszy rzut oka może wydawać się wygórowana, jednak biorąc pod uwagę, że jest to konstrukcja bezprzewodowa z mikrofonem to jest to okaże się, że jest to kwota dość typowa. Uniwersalność tego zestawu jest również spora. To urządzenie, które dobrze sprawdzi się zarówno podczas spokojnych rozmów telefonicznych, jak i słuchania muzyki w trakcie uprawiania sportu. Nie jest to sprzęt dla melomana i według mnie jakość oferowanego dźwięku jest poniżej oczekiwanej w tej klasie cenowej. Nie jest po prostu źle. Jest to przemyślany, choć nie w pełni dopracowany sprzęt, który w typowym zastosowaniu powinien spełnić swoje zadanie w sposób przynajmniej poprawny. Niedopasowanie do ucha może być jednak bardzo poważnym problemem.

Przyznam, że bardzo dziwi mnie tak nierówny rezultat uzyskiwany przez firmę Creative. Niedawno testowane przeze mnie głośniki T3300 okazały się świetny produktem, podobnie jak inne głośniki tego producenta. Słuchawki często także stają się hitem w krótkim czasie - np. Aurvana Live! Nie inaczej jest przecież z peryferiami z serii Fatal1ty. O kartach dźwiękowych nawet nie wspominam. I wśród naprawdę fajnych produktów tej marki pojawiają się czarne, liniejące i kulejące owce, które niestety Creative bezwstydnie kontynuuje i rozwija. A taki ZEN Stone, który był sensownym, prostym i tanim playerkiem do sportu jest już tylko historią. O co chodzi?


poprzednia strona (Strona praktyczna)    -   następna strona (Słowo podsumowania)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test odtwarzacza Creative ZEN X-Fi3 oraz słuchawek Creative WP-250
 
 » Dane techniczne
 » Strona wizualna
 » Strona praktyczna
 » Słowo podsumowania
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »