Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test 7 atramentówek: EPSON & HP
    

 

Test 7 atramentówek: EPSON & HP


 Autor: Grosz | Data: 02/11/04

Ogólna ocena szybkości i jakości druku

I wracamy do wyboru tej Naj... Podobnie jak z wyborem Miss Piękności - każdemu podoba się coś innego (brunetki, blondynki ...) i do innych celów ma służyć.

Oprócz kwestii jakości druku (dla jednych najważniejsza), należałoby wziąć pod uwagę koszt zakupu i późniejszej eksploatacji urządzenia (to dla drugich), a także uniwersalność zastosowań (praca bez komputera, nadruki bezpośrednio na CD/DVD, wodoodporność i trwałość wydruków - to dla kolejnej części potencjalnych klientów - kwestia najważniejsza).


Ogólna ocena

Naciągnę trochę ramy tego testu (ponieważ, jest tylko jeden uczestnik w cenie 310 zł) i pierwszą kategorię cenową podciągnę do poziomu ok. 400 zł (ceny giełdowe z 23. października 2004). Do wyboru mamy po 2 drukarki EPSON-a i HP. Co by tu wybrać?!?

Na pewno liderem cenowym jest EPSON Stylus C64 photo edition, ale za niewiele więcej (80 zł) możemy kupić o połowę szybszego i dokładniejszego EPSON-a Stylus C86 (C84 - to prawie ta sama drukarka z dużymi atramentami) którego serdecznie polecam - za dobrą jakość na każdym nośniku, trwałość wydruków, dobrej jakości zdjęcia za rozsądne pieniądze (4 kałamarze, w tym również czarny w rozmiarze XL).

TwojePC - OK!

Przyznaję znaczek TwojePC OK! drukarom EPSON Stylus C64 photo edition i EPSON Stylus C86.

Na dzień dzisiejszy polecać raczej nie będę: HP Deskjet 5740 i wyjaśniam dlaczego.

Drukarka przynajmniej dla mnie, jest za delikatna do użytku domowego, choć jej jakość druku i uniwersalność nie podlega kwestii (mało precyzyjny mechanizm druku, "miotający się na wietrze" odbiornik papieru), cena atramentu i jego dostępność dla końcowego użytkownika jest raczej problematyczna (może za parę tygodni, miesięcy) i ostatnia kwestia cena samego urządzenia. Wspomnę teraz o może "nie-wielkim, ale nieobecnym" tego testu, czyli o drukarce HP Deskjet 5150. Do poprzedniego testu urządzenie jeszcze nie weszło, a do tego już nie weszło (nowe modele HP), a szkoda. Obecnie cena giełdowa HP Deskjet 5150 jest bardzo atrakcyjna (330 zł), tanie materiały eksploatacyjne, trwała konstrukcja mechaniczna (Pytanie: czy ktoś narzeka na tę drukarkę?), bardzo dobrej jakości wydruki tekstu (zdjęcia uciekają troszkę w czerwień, A4 bez marginesów), możliwość "przezbrojenia" w drukarkę foto, czyni z tego modelu atrakcyjny wybór!

A co z drukarkami foto? Porównywanie małego Photosmart-a 7450 z drukarkami EPSON Photo raczej nie ma większego sensu (przedział cenowy, wyposażenie itp.). Jakość wydruków foto jest bardzo dobra (ale niezbyt szybka), dodatkowe czytniki kart pamięci (oraz uwagi dot. HP 5150), czynią z tej drukarki dobry wybór.

Ale już na horyzoncie majaczą nowe drukarki CANON-a serii PIXMA: 1000 (230 zł), 1500 (290 zł), 2000 (330 zł) oraz droższe modele: 3000 (poniżej 600zł + nadruk na CD/DVD), 4000 (poniżej 700 zł + jw.) i inne. Zapowiada się ostra konkurencja na tym rynku, w najbliższym czasie!

Drukarki droższe.
HP Deskjet 6540 - to bardzo dobre urządzenie dla małych firm i zaawansowanych użytkowników indywidualnych. Szybkość i jakość druku tekstu oraz druku wektorowego z CorelDraw - stoi na bardzo dobrym poziomie. Trochę gorzej jest ze zdjęciami, gdzie jakość i szybkość jest niższa od konkurencji (oczywiście porównuje do EPSON-ów Photo R200/R300 - co tym bardziej podkreśla jakość urządzenia). Również w tej drukarce istnieje możliwość wymiany czarnego wkładu atramentowego na pojemniki foto (niestety wiąże się to z dodatkowymi kosztami).

TwojePC - OK!

Laury TwojePC OK! wędrują dla dla drukarek HP Photosmart 7450 i HP Deskjet 6540.

EPSON Photo R200 i EPSON Photo R300 - choć drukują prawie identycznie (wyśmienite kolory i szybki wydruk zdjęć), to każda z nich ma cechy, których brakuje drugiej.

R200 jest tańsza od R300 (o ok. 150 zł), ale R300 ma pulpit sterujący (druk bez komputera) i czytniki kart pamięci. Obie nadrukowują krążki CD/DVD. Jakości i szybkości druku tekstu i z CorelDraw nie rzuca na kolana, ale stoi na bardzo przyzwoitym poziomie.TwojePC - OK!

Przyznaję nagrody TwojePC OK! drukarkom: EPSON Photo R200 i EPSON Photo R300.


poprzednia strona (Druk dokumentów testowych)    -   następna strona (Ogólna ocena szybkości i jakości druku)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test 7 atramentówek: EPSON & HP
 
 » Co w testach?
 » Drukarki EPSON Stylus C64 i EPSON Stylus C86
 » Drukarki EPSON Photo R200 i EPSON Photo R300
 » Oprogramowanie drukarek EPSON
 » Atramenty drukarek EPSON
 » Drukarki HP Deskjet 5740 i HP Deskjet 6540
 » Drukarka HP Photosmart 7450
 » Oprogramowanie drukarek HP
 » Atramenty drukarek HP
 » Druk dokumentów testowych
 » Ogólna ocena szybkości i jakości druku
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »