Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test 7 atramentówek: EPSON & HP
    

 

Test 7 atramentówek: EPSON & HP


 Autor: Grosz | Data: 02/11/04

Drukarki EPSON Stylus C64 i EPSON Stylus C86


EPSON C64 - z dobrodziejstwem inwentarza (kliknij, aby powiększyć)


EPSON C64 photo edition (kliknij, aby powiększyć)


EPSON C86 - z dobrodziejstwem inwentarza (kliknij, aby powiększyć)


EPSON Stylus C86 (kliknij, aby powiększyć)

Oba modele drukarek firmy EPSON należą do urządzeń wykorzystujących pojedyncze pigmentowe atramenty EPSON DURABrite. Atramenty te już na zwykłym papierze zapewniają bardzo dobrą jakość druku, nie rozmazują się, są wodoodporne (moczyłem je kiedyś parę dni i oprócz pomarszczonego papieru wszystko było OK). Jeżeli jesteście zainteresowani opisem technologii druku piezoelektrycznego firmy EPSON to zapraszam tutaj.

Obie drukarki Stylus oraz model Photo R200 mają bardzo podobną zwartą konstrukcję, papier podawany z góry, stabilną rozkładaną tacę odbiorczą z przodu, zasilacz umieszczony wewnątrz urządzenia. Wszystkie ruchome części są dobrze spasowane i nie "latają" na boki. W porównaniu ze starszymi konstrukcjami EPSON-a zmieniono gniazdo zasilania z komputerowego na mniejsze standardu RTV. Zużycie prądu przez drukarki EPSON jest niewielkie (12-19 W) i prawie 3-krotnie mniejsze (grzałki u HP) od porównywalnych Deskjet-ów firmy HP. Nadal do dyspozycji mamy możliwość podłączenia Stylusów do komputera poprzez port USB (tylko v1.1) i drukarkowy.

Niedługo model Stylus C64 photo edition - zostanie zastąpiony "nowym" modelem Stylus C66 - zmiana polega głównie na usunięciu portu drukarkowego!

Innego rodzaju lifting spotkał model Stylus C84 (dostępny jeszcze w sprzedaży), różni się on od nowszego ceną (kto zgadnie w którą stronę), kształtem klawiszy sterujących (z kwadratowych na owalne - patrz Photo R200) i wielkościami zastosowanych pojemników z atramentem w zestawie fabrycznym. Do drukarki Stylus C84 producent dodaje prawie dwukrotnie powiększone kałamarze, a do Stylus-a C86 tylko kałamarze standardowej pojemności!!! Jak to mówią: "Gdzie tu sens, gdzie logika".

EPSON Stylus C86 drukuje bez marginesów w formacie A4, a Stylus C64 w formacie zdjęcia 10 x 15 cm - na wydrukach nie widać żadnych śladów przesuwu papieru (odcisków rolek prowadzących jak np. HP 5150 i paru innych modelach tej firmy). W tańszym modelu ograniczono rozdzielczość druku - z fizycznych 1440 do 720 dpi.

Prędkość druku urządzenia EPSON Stylus C86 jest prawie dwukrotnie większa od Stylus-a C64 (może oprócz trybu roboczego i najlepszego foto). Jeżeli interesują Was dane techniczne urządzeń EPSON znajdziecie je w tabeli na początku testu.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test 7 atramentówek: EPSON & HP
 
 » Co w testach?
 » Drukarki EPSON Stylus C64 i EPSON Stylus C86
 » Drukarki EPSON Photo R200 i EPSON Photo R300
 » Oprogramowanie drukarek EPSON
 » Atramenty drukarek EPSON
 » Drukarki HP Deskjet 5740 i HP Deskjet 6540
 » Drukarka HP Photosmart 7450
 » Oprogramowanie drukarek HP
 » Atramenty drukarek HP
 » Druk dokumentów testowych
 » Ogólna ocena szybkości i jakości druku
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »