Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test 7 atramentówek: EPSON & HP
    

 

Test 7 atramentówek: EPSON & HP


 Autor: Grosz | Data: 02/11/04

Oprogramowanie drukarek HP


menu "Własności" - HP Deskjet 5740 (kliknij, aby powiększyć)


menu "Własności" - HP Deskjet 5740 (kliknij, aby powiększyć)


dokumentacja techniczna HP-ków w wersji elektronicznej (kliknij, aby powiększyć)

Oprogramowanie jest standardowe dla wszystkich urządzeń HP w teście. Jeżeli tworzymy standardowe wydruki to obcowanie z oprogramowaniem HP zakończymy na pierwszej zakładce: "Klawisze skrótów drukowania". Jeżeli jednak od urządzenia wymagamy więcej niż funkcje podstawowe, to możemy przekopywać się przez kolejnych: 14-cie zakładek i ukrytych menu - wygląda to na początku, trochę jak wyciąganie królika z cylindra magika, bo tak naprawdę niewiadomo na co się trafi za chwilę i czy będzie to przydatne!

Dla zaawansowanych użytkowników to z kolei kopalnia przydatnych funkcji i możliwość kreatywnego (nie mylić z kreatywną księgowością) sterowania wydrukiem.

Do dyspozycji mamy następujące tryby wydruku: szkic roboczy (300 dpi), szybka normalna, normalna (600 dpi), najlepsza (600 dpi + PhotoREt) i maksymalna rozdzielczość (fizycznie - 1200 dpi, optymalizacja do 4800 x 1200 dpi).

Do wyboru mamy (HP DJ 6540) aż 25 różnych rodzajów nośników druku (papier, folia itd.). Na jednym arkuszu możemy wydrukować do 16 stron (gdzie ja podziałem ten mikroskop) lub wykonać plakat z maksymalnie 25 arkuszy. Drukować w kolorze lub tylko w skali szarości (polecam tryb: "wysoka jakość", bo wydruki "tylko z czarnego pojemnika" dla Photosmart-a wychodzą bardzo blado).

W opcji "zarządzanie kolorami" mamy do wyboru: ColorSmart/sRGB, AdobeRGB i zarządzane przez aplikację (tylko Deskjet-y).


HP Photo Printing (kliknij, aby powiększyć)


HP Photo Printing (kliknij, aby powiększyć)

HP Photo Printing - to obecnie w pełni spolszczone narzędzie. Aplikacja jest połączeniem programu zarządzającego bibliotekami graficznymi i edycyjnego. Pliki graficzne do albumu pobieramy z: katalogu (np. dysk twardy), skanera (TWAIN), aparatu cyfrowego. Część programu odpowiadająca za korektę i edycję obrazu ma duże możliwości choć jest prosta w użyciu. Mnogość ruchomych okienek/palet (uruchamianych poprzez ikonki) nie przeszkadza w pracy. Na obrazie możemy dokonać różnych przekształceń - do dyspozycji mamy: obrót, odbicie lustrzane, skalowanie, wyostrzanie, korektę ekspozycji i koloru oraz histogram. Następnie możemy wydrukować album naszych prac. Szablonów jest wiele, od standardowych po bardzo wymyślne. Polecam ten program.


HP Image Zone (kliknij, aby powiększyć)


HP Image Zone (kliknij, aby powiększyć)

HP Image Zone - to co najmniej starszy brat HP Photo Printing (prawie 400 MB na dysku). Pliki graficzne wczytujemy do programu z: aparatu cyfrowego / karty, skanera (TWAIN), folderów (dysk twardy). Program może służyć do:
  • katalogowania fotografii (ta funkcja działa dość wolno - AMD Athlon 2000+),
  • edycji zdjęć (korekta jasności, kontrastu, wyostrzanie, obroty, kadrowanie, usuwanie efektu czerwonych oczu, filtry, zmiana temperatury barwnej, nasycenia i balansu bieli, efekty specjalne, skalowanie, zamiana na obraz czarno-biały z filtrami barwy itd.),
  • tworzenia i edycji "Projektów kreatywnych": tworzenia projektów (*.prj, *.cal), panoram, etykiet płyt CD/DVD, kalendarzy, albumów, broszur, kart okolicznościowych i ulotek - w wielu opcjach (szablonach) przygotowanych do wyboru,
  • połączenie z usługą HP Instant Share - umożliwiającą udostępnianie zdjęć drogą elektroniczną.
Jest to naprawdę przyzwoity pakiet graficzny z dużymi możliwościami co ważne w cenie drukarki - polecam.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test 7 atramentówek: EPSON & HP
 
 » Co w testach?
 » Drukarki EPSON Stylus C64 i EPSON Stylus C86
 » Drukarki EPSON Photo R200 i EPSON Photo R300
 » Oprogramowanie drukarek EPSON
 » Atramenty drukarek EPSON
 » Drukarki HP Deskjet 5740 i HP Deskjet 6540
 » Drukarka HP Photosmart 7450
 » Oprogramowanie drukarek HP
 » Atramenty drukarek HP
 » Druk dokumentów testowych
 » Ogólna ocena szybkości i jakości druku
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »