Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Szybki test dysków SSD Kingston SSDNow V+ 64GB w RAID0
    

 

Szybki test dysków SSD Kingston SSDNow V+ 64GB w RAID0


 Autor: DYD | Data: 24/08/10

Podsumowanie

Praca z dyskiem SSD, a jeszcze lepiej w wersji RAID0 SSD, na pewno przyspieszy prace związane z ładowaniem, doładowywaniem czy uruchamianiem aplikacji. Transfer rzędu 195MB/s, jaki uzyskał RAID0 SSD w obrębie własnej partycji, to bardzo przyzwoity wynik. Start systemu Windows 7 wraz z ładowaniem aplikacji w tray'u trwa dużo krócej niż w przypadku tradycyjnego dysku HDD. Do tego bezszelestna praca i brak jakichkolwiek wibracji sprawiają, że praca w takim środowisku jest bardzo przyjemna. Krótsze czasy wyszukiwania plików i skanowania także cieszą, z kolei przy archiwizacji wiele nie zyskamy. Ładowanie aplikacji, a także doładowywanie poziomów w grach, trwa wyraźnie krócej w porównaniu z tradycyjnym HDD.

Zestaw oferowany przez Kingston łatwo zaadaptować do istniejącego już systemu dzięki dołączonym akcesoriom oraz oprogramowaniu do klonowania i przenoszenia partycji systemowych. Przejrzysta instrukcja obsługi w polskiej wersji pomogą mniej zorientowanym w temacie użytkownikom przejść proces migracji.

Jakkolwiek cena może być dla niektórych użytkowników zniechęcająca. Jednakże, jeśli zależy nam na podniesieniu komfortu pracy z komputerem (często uruchamiamy system i różne aplikacje), to zestaw jest godny polecenia. Cena dysku Kingston SSDNow V+ 64GB wynosi obecnie około 640zł, być może wersja z akcesoriami będzie nieco droższa. Cena dysku Seagate Barracuda 750GB 32MB 7200rpm to około 210zł.

TwojePC - OK!poprzednia strona (Testy)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Szybki test dysków SSD Kingston SSDNow V+ 64GB w RAID0
 
 » Kingston SSDNow V+ 64GB, opis i montaż
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

KINGSTON      KINGSTON