Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja zestawu 5.1 Edifier S550: mocna dawka dźwięku
    

 

Recenzja zestawu 5.1 Edifier S550: mocna dawka dźwięku


 Autor: DYD | Data: 21/01/11

Wnioski

Zestaw głośników sześciokanałowych Edifier S550 to ciekawa propozycja dla fanów dobrej jakości dźwięku oraz mocnego brzmienia. Przeznaczony jest zarówno dla posiadaczy sześciokanałowych amplitunerów z wyjściami RCA, komputerów wyposażonych w wielokanałowe układy dźwiękowe lub też urządzenia z pojedynczym wyjściem audio, takimi jak notebooki czy odtwarzacze MP3. Możliwość podpięcia jednocześnie dwóch źródeł dźwięku (5.1 i stereo) daje bardziej elastyczne wykorzystanie zestawu. Jakość dźwięku emitowanego ze zwykłego wbudowanego układu dźwiękowego w netbooku nie budzi zastrzeżeń. Do pełnego zadowolenia brakuje w zestawie wejścia optycznego, które w tej klasie cenowej sprzętu powinno być już dostępne. Mimo braku cyfrowego wejścia, zestaw nie emituje mocno słyszalnych szumów, dopiero przy dużym pogłośnieniu zaczynają być one wyczuwane.

Warto pochwalić model Edifier S550 za moc jaką oferuje - nawet przy maksymalnym podgłośnieniu nie odczujemy żadnego dławienia się dźwięku, co często zdarza się w tańszych systemach audio. Zestaw nie gra aż tak głośno, że popękają nam szyby lub bębenki, ale zupełnie wystarczająco aby doświadczyć zadowolenia z jakości dźwięku lub wizyty sąsiada z prośbą o ściszenie kilka tonów naszego zestawu ;-) Zestaw posiada tak zbalansowaną głośność do swojej mocy, że pracuje czysto przy głośności ustawionej na maksimum. Potężny subwoofer dobrze zbiera dolne rejestry emitując głęboki bas, bez negatywnych efektów w postaci buczenia.

Jakość wykonania wszystkich elementów zestawu jest bardzo dobra - zarówno materiał, jak i design kolumn oraz subwoofera świadczą o tym, że mamy do czynienia z wysokiej jakości sprzętem. Solidne, drewnienie obudowy kolumn sprawią, że nie będziemy musieli obawiać, że sprzęt po przypadkowym uderzeniu nam się rozleci lub po otarciu zacznie odchodzić okleina.


(kliknij, aby powiększyć)

Do obsługi zestawu przyda się zarówno kontroler z wyświetlaczem LCD, który można ustawić na biurku (w pobliżu samego zestawu) oraz bezprzewodowy pilot. Dobrze, że producent pomyślał o możliwości wyłączenia podświetlania LCD, inaczej bylibyśmy skazani na ciągłe niebieskie światło emitowane przez kontroler. Dzięki nim można w pełni kontrolować ustawienia głośników. Można by jednak pokusić się o dodanie profili do kontrolera, wówczas dałoby się przypisać kilka konfiguracji, które szybko można by zmieniać w różnych wariantach odsłuchu.

Zestaw głównie spełnia swoje oczekiwania przy filmach ze ścieżką 5.1, koncertach także przygotowanych pod dźwięk przestrzenny oraz w grach, w których dźwięk dobiega do nas z różnych kierunków. Przy tradycyjnej muzyce stereo jest poprawnie, ale szału nie będzie - tutaj cały czas duże, stacjonarne kolumny oddadzą lepszy efekt.


poprzednia strona (Wrażenia słuchowe)    -   następna strona (Wnioski)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja zestawu 5.1 Edifier S550: mocna dawka dźwięku
 
 » Wygląd S550 i dane techniczne
 » Wrażenia słuchowe
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

Sinus Sp. z o.o. (oficjalna i wyłączna dystrybucja firmy Edifier na Polskę)      Sinus Sp. z o.o. (oficjalna i wyłączna dystrybucja firmy Edifier na Polskę)